Apple application support - co to jest?

Apple application support – co to jest?

Kupując produkty marki Apple jesteśmy pewni tego, że ich jakość będzie na najwyższym poziomie, a i zarazem zmienia się nasz poziom pewności siebie, często połączony niestety z próżnością, co dotyczy młodego pokolenia, które wychowało się w wyścigu na coraz to nowsze telefony, jak i generalnie wszelkie gadgety. Technologia ma prawo nas prawo zawieźć, bądź czegoś nie wiedzieć i często jest potrzebna pomoc profesjonalistów i musimy skierować się do nich po radę, bądź musimy im oddać telefon do naprawy. Dodatkowo w dzisiejszym artykule przedstawimy Apple Application Support i za co jest odpowiedzialny. Zapraszamy!

Gdzie zgłosić się po pomoc w przypadku awarii urządzenia Apple?

W przypadku problemów z urządzeniem popularnego “jabłuszka” w pierwszej kolejności możemy odwiedzić stronę getsupport.apple.com  i za pomocą podanych tematów będziemy mogli dowiedzieć się więcej. Do wyboru mamy takie zakładki jak m.in. naprawy i uszkodzenia fizyczne, aplikacje i funkcje czy bateria i ładowanie. Jeżeli nie pomogą nam porady przygotowane przez serwis Apple, to jesteśmy zmuszeni oddać telefon do naprawy, bądź jeżeli nie chce nam się go naprawiać, to kupić nowy. 

Jak już wspomnieliśmy, gdy serwis Apple zawodzi, to musimy znaleźć serwis do naprawy naszego sprzętu na własną rękę. Zajmują tym praktycznie wszystkie sklepy, które oferują nam naprawę telefonów i zapewne znajdujący się specjaliści pomogą nam w rozwiązaniu naszego problemu. Co natomiast w przypadku, gdy chcę zaoszczędzić czas stracony na bieganie po sklepach oferujących naprawę? 

Można zapytać retorycznie – od czego jest internet? Znajdziemy w nim masę profesjonalnych serwisów Apple gdzie zostaną naprawione wszelkie produkty tej firmy: iPhone, MacBook, iMac, iPad. Oczywiście, jeżeli masz w pobliżu taki salon, to jak najbardziej możesz go odwiedzić, ale w przypadku braku takiego punktu pod ręką, można po prostu wysłać takie urządzenie do salonu i unikniemy kosztów podróży. Certyfikowane salony Apple’a możesz znaleźć w całej Polsce m.in. w Gorzowie czy Szczecinie i wyróżniają się wieloma atrakcyjnymi ofertami dla klienta. 

Oficjalne serwisy Apple oferuje poza możliwością naprawy, takie usługi jak bezpłatna diagnoza, odbiór urządzenia z domu klienta czy 6 miesięcy gwarancji na każdą usługę. W ich ramach możemy odbyć szkolenie podstawowe dla jednego z systemów czy też uzyskać asystę przy uruchomieniu sprzętu i aktywacji urządzenia. Przede wszystkim poza możliwością naprawy sprzętów spod znaku jabłuszka, możemy również kupić nowe urządzenia, na które otrzymujemy gwarancję, która przeważnie trwa przez 24 miesiące.

W momencie, gdy mamy pandemię koronawirusa, warto umówić sobie takie spotkanie w salonie poprzez formularze kontaktowe, które są dostępne na stronie internetowej. Warto odwiedzać strony internetowej takich autoryzowanych partnerów Apple’a, ponieważ znajdziemy na nich m.in. blogi, które z pewnością zwiększą naszą wiedzę na temat urządzeń tej marki i być może przydadzą nam się w przyszłości, gdy będziemy chcieli taki kupić. 

Salony prześcigają się w ofertach, które skłonią klienta do skorzystania z ich usług. Nie ma co ukrywać, jest to klient prestiżowy, który albo jest przywiązany do marki, bądź ma się do niej przywiązać. Zachęcamy do tego, by sprawdzać ofertę takich salonów, bo nie dość, że z ich dostępnością w większych miastach nie ma problemu, to po prostu oferta być najlepiej przystosowana do oczekiwań klienta.

Apple Application Support – co to jest?

Apple Application Support to program od producenta, który jest odpowiedzialny za aplikację iTunes pozwalającą na odtwarzanie muzyki i wideo oraz dzięki mniej można pobierać m.in. muzykę czy podcasty. 

Jeżeli chcesz usunąć aplikację iTunes, to możesz to zrobić w następującej kolejności:

  1. iTunes
  2. Apple Software Update
  3. Apple Mobile Device Support
  4. Bonjour
  5. Apple Application Support (wersja 32-bitowa)
  6. Apple Application Support (wersja 64-bitowa)

Jeżeli chodzi o plik w systemie Windows zwany apsdaemon.exe, to jest również częścią Apple Application Support i ma takie samo przeznaczanie, czyli do iTunes. W przypadku, gdy nam przeszkadza, to możemy go usunąć, gdyż nie jest to konieczny proces do poprawnego działania naszego komputera. Znajduje się zazwyczaj w folderze C: Program Files/Common Files. Można go odinstalować z Panelu Sterowania.
Warto dbać o swój komputer, bo złośliwe oprogramowanie lubi się ukrywać pod taką samą nazwą w folderze C: Windows lub C: Windows32. Nieodzowne jest posiadanie programu antywirusowego, który zabezpieczy nas przed niepożądanym działaniem. Nie da się ukryć, że Apple Application Support lubi płatać figla i często wpływa na wolniejsze działanie naszego komputera. 

Na zakończenie zachęcamy do tego, by korzystać z oficjalnych salonów Apple i oddawać swoje telefony w ręce profesjonalistów. W przypadku zwykłych salonów nie mamy pewności, że osoby naprawiające sprzęt Apple mają do tego odpowiednie narzędzia i kompetencje. Serwisy Apple to najlepsze miejsce gdzie możesz oddać swoje urządzenie będąc spokojnym, że sprzęt będzie nam jeszcze służyć przez długi czas.