Co utwardza lakier hybrydowy?

Co utwardza lakier hybrydowy?

Kobiety od wieków dbają o swój wygląd i starają się podkreślać jego walory. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest odpowiednia dbałość o dłonie i malowanie paznokci. W związku z tym na mapie naszego kraju możemy znaleźć tysiące salonów kosmetycznych, które oferują różnego rodzaju zabiegi na paznokcie oraz ich zdobienie. Do najpopularniejszych usług należy oczywiście manicure hybrydowy oraz przedłużanie paznokci żelem lub innym produktem. Co ciekawe, malowanie paznokci zarówno lakierem tradycyjnym, jak i hybrydowym, możemy wykonać także samodzielnie. Potrzebujemy jednak do tego odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na trwałe związanie lakieru z płytką paznokcia. Jak wygląda manicure hybrydowy w salonie, a jak w domu? Co potrzebujemy do utwardzenia lakieru?

 

Manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym

Co utwardza lakier hybrydowy?

Co utwardza lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne w Polsce. Może zostać rozszerzony o przedłużanie paznokci żelem oraz wykonanie zdobień. Do wykonania takiej usługi będziemy potrzebowali odpowiedniego sprzętu oraz produktów. Możemy zaliczyć do nich między innymi bazę pod lakier, top oraz lakier hybrydowy https://www.maxel-cosmetics.pl/metoda-hybrydowa-c-792_1_24.html. Oczywiście równie ważne jest posiadanie odpowiednich urządzeń. Każdy szanujący się salon kosmetyczny powinien posiadać wysokiej jakości frezarkę. Dzięki temu zdjęcie poprzednie stylizacji będzie znacznie sprawniejsze, dokładniejsze i szybsze. Frezarka wymaga wprawy, ale po jej opanowaniu mamy szansę na znacznie szybszą pracę i możliwość obsługi większej ilości klientek. Nieodzownym elementem każdego salonu kosmetycznego zajmującego się paznokciami są również lampy. Lampa UV lub LED odpowiada za utwardzanie lakieru i sprawia, że hybryda jest bardzo wytrzymała.

W przypadku salonów kosmetycznych bardzo ważne znaczenie ma również higiena. Wszystkie narzędzia i frezy powinny być więc odpowiednio sterylizowane. Nie wystarczy w tym wypadku dokładne umycie narzędzi lub użycie myjki ciśnieniowej. Podczas pracy stylistka paznokci może uszkodzić naskórek. Materiał biologiczny przechodzi więc na narzędzia. Istnieje w takim wypadku duże ryzyko zakażenia kolejnych klientek groźnymi chorobami zakaźnymi. Jeżeli zależy nam na tym, aby salon być w pełni bezpieczny, należy korzystać z autoklawu. Wszelkie niebezpieczny wirusy, bakterie i drobnoustroje zostaną w nim skutecznie zabite.

Malowanie paznokci w domowym zaciszu

Każdy może również wykonać stylizację paznokci https://www.maxel-cosmetics.pl/stylizacja-paznokci-c-792_1.html we własnym zakresie. Nie będziemy potrzebowali w tym wypadku autoklawu oraz frezarki, ponieważ mamy nieco więcej czasu, a narzędzia należą wyłącznie do nas. Podobnie jak w salonie będziemy jednak potrzebowali odpowiednie lakiery hybrydowe, bazy pod lakier, top oraz żel i szablony, jeżeli planujemy wykonać przedłużanie naszych paznokci. Konieczne będzie również posiadanie nożyczek, pilników oraz lampy UV. Podczas zakupów w sklepie internetowych z lakierami hybrydowymi warto wybierać jedynie produkty wysokiej jakości. Dotyczy to nie tylko lakierów, ale również lampy. Lampa UV do manicure hybrydowego powinna posiadać możliwe wysoką moc. Dzięki temu nie będziemy mieli żadnego problemu z utwardzaniem lakieru oraz innych produktów nakładanych na płytkę paznokcia. Warto wspomnieć bowiem, że zbyt słabo utwardzony lakier może być powodem niskiej wytrzymałości stylizacji.

Etapy malowania paznokci lakierem hybrydowym

Pierwszym etapem w większości przypadków jest zdjęcie poprzednie stylizacji. Do tego celu najlepiej użyć frezarki. Pracując jednak w domowym zaciszu, wystarczające będzie użycie acetonu oraz pilników. Warto zadbać również o dokładne opracowanie skórek przy użyciu cążków. Dzięki temu nowa stylizacja będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. Jeżeli płytka jest gotowa, wówczas możemy przystąpić do malowania. W pierwszej kolejności musimy nałożyć jedną lub dwie warstwy bazy. W hurtowniach kosmetycznych https://elarto.pl/promocje-kosmetykow dostępne są także bazy, które umożliwiają nadbudowanie uszkodzonego paznokcia. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają uszkodzony paznokieć, ale nie chcą zakładać żeli lub tipsów.

Kolejnym etapem jest malowanie lakierem hybrydowym. W zależności od tego ile pigmentu znajduje się w produkcie, konieczne może się okazać nałożenie nawet kilku warstw. Każdą warstwę należy oczywiście utwardzać każdorazowo w lampie. Jeżeli lakier został nałożony prawidłowo, możemy przystąpić do wykonania zrobienia. W sklepach internetowych możemy znaleźć gotowe naklejki, cekiny, cyrkonie i inne ozdoby. Możemy również namalować zdobienie sami. Będziemy jednak do tego potrzebowali dodatkowe pędzelki. Ostatnim etapem jest nałożenie topu. Jego zadaniem jest wzmocnienie lakieru i zabezpieczenie go przed wycieraniem i uszkodzeniami.

Jak utwardzić lakier hybrydowy?

Utwardzenie lakieru hybrydowego ma kluczowe zadanie. Bez tego produkt będzie płynny, a wykonanie stylizacji praktycznie niemożliwe. Lakier hybrydowy jest utwardzany promieniami UV. Do tego celu będziemy więc potrzebowali odpowiednią lampę, która będzie emitowała promienie UV. Na rynku możemy znaleźć bardzo dużo modeli, jednak powinniśmy wybierać jedynie te, których moc jest bardzo wysoka. Dzięki temu każda stylizacja zostanie odpowiednio utwardzona. Warto podkreślić, że zbyt słabe utwardzenie lakieru będzie miało duży wpływ na jego wytrzymałość.