W drodze za Tęczowy Most – czym są krematoria dla zwierząt?

Przyjmując pod nasz dach zwierzę, mało kto zdaje sobie sprawę, jak szybko może stać się ono czymś więcej. Część osób zaczyna myśleć o swoim pupilu jak o członku rodziny, przyjacielu. Nawiązuje z nim więź, dba, troszczy się i kocha. Niestety przywiązując się tak bardzo do drugiej żywej istoty należy mieć świadomość, że kiedyś musi nadejść bardzo trudny moment pożegnania. Chwila, w której trzeba pożegnać się z pupilem jest dla wielu wyjątkowo bolesny i ciężki. Wyprawienie pogrzebu to odwieczny rytuał mający pomóc nam w pogodzeniu się ze stratą i godnym pożegnaniu ukochanego członka rodziny – niezależnie od gatunku. Dla osób, które chciałyby oddać swoim najbliższym ostatnią posługę w najbardziej odpowiedni sposób, wychodzą naprzeciw firmy zajmujące się kremacją zwierząt. Poniżej wyjaśnimy, na czym dokładnie polega taka usługa, kto może z niej skorzystać i ile dokładnie będzie nas to kosztowało.

 

Czym jest krematorium dla zwierząt? Jakie usługi oferuje?

Krematoria dla zwierząt https://animaleden.pl https://animaleden.ploferują podobne usługi jak te, które są skierowane do ludzi. Proces kremacji indywidualnej polega na spopieleniu ciała w specjalnym do tego przygotowanym piecu, po czym umieszczenie prochów w uprzednio wybranej urnie. Ponieważ przeważnie krematoria są prowadzone przez wielbicieli zwierząt i ludzi, którzy wiedzą, jak trudne dla wielu jest pożegnanie swojego przyjaciela, możemy liczyć na pełne zrozumienie, doradztwo w kwestii odpowiedniej urny oraz najszczersze wyrazy współczucia. Wiele krematoriów oferuje między innymi możliwość bycia obecnym przy swoim przyjacielu do samego końca. Po procesie spopielenia urnę z prochami możemy zabrać ze sobą do domu. W przypadku niemożności uczestniczenia właściciela w ceremonii niektóre krematoria dla zwierząt oferują możliwość nagrania jej początku, do późniejszego odtworzenia.
Wiele krematoriów oferuje również usługi krematoryjne zbiorowe. W takim przypadku przeważnie nie mam możliwości uzyskania prochów, są one chowane we wspólnej mogile, na przykład na cmentarzu dla zwierząt.

Relacje, jakie łączą nas z naszymi zwierzakami należą do szczególnych i dlatego liczymy na to, że w ich ostatniej drodze za Tęczowy Most będą miały zapewniony piękny i odpowiednio godny dla nich pochówek. Krematoria dla zwierząt są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wszystkiego, co najlepsze dla ich pupili, do samego końca.

Kto może skorzystać z usług krematorium dla zwierząt?

Krematoria dla zwierząt są przede wszystkim dla właścicieli, którzy potrzebują profesjonalnej i jednocześnie pełnej zrozumienia usługi, dzięki której zdołają w godny i spokojny sposób pożegnać swoich najbliższych. W tak trudnym dla nas momencie najważniejsze jest przecież poczucie wsparcia i serdeczności, szczególnie od ludzi, którzy będą zajmować się przygotowaniami do ostatniej drogi naszego pupila.
Chociaż przeważnie do krematoriów trafiają właściciele tych najpopularniejszych pupili, psów i kotów, wiele firm jest otwartych na dostarczenie usług różnym gatunkom – od małych zwierzątek, poniżej 10 kg, do tych znacznie większych, ważących powyżej 60 kg. Jeśli więc mieliśmy członka rodziny w postaci chomika albo ogromnych rozmiarów węża, który był naszym najlepszym przyjacielem, krematoria dla zwierząt są w stanie zapewnić nam piękną i godziwą ceremonię pożegnalną.

Ile kosztują usługi krematoryjne?

Usługi krematoryjne dla zwierząt mają swoją cenę, która jest uzależniona od kilku czynników.
Po pierwsze, jeśli nasz zasób portfela nie pozwala nam na wystawną ceremonię indywidualną, mamy możliwość wykupienia kremacji zbiorowej. Są one znacznie tańsze, a przeprowadzone nie mniej profesjonalnie niż te indywidualne. Wiąże się to jednak z faktem, że po spopieleniu nie mamy możliwości zabrania prochów do domu – zarówno nasz pupil, jak i towarzyszące mu w ostatniej drodze inne zwierzęta zostają pochowane we wspólnej mogile na cmentarzu dla zwierząt.

Po drugie, bardzo dużo zależy od wielkości i wagi naszego przyjaciela. Za kremację mniejszego zwierzęcia zapłacimy o wiele mniej – cena za zwierzę do 10 kg waha się od około 300 do 700 zł. Powyżej 60 kg cena może sięgać powyżej tysiąca zł. Należy jednak wspomnieć, że bardzo wiele krematoriów dla zwierząt w wyjątkowych sytuacjach oferuje zniżki. Są firmy, które w przypadku kremacji psa-przewodnika całkowicie zwalnia właściciela z opłat. Również w przypadku, kiedy pies służył w policji lub wojsku i odpowiednio ten fakt poświadczymy, otrzymujemy specjalną zniżkę.

Trzecią kwestią jest fakt, że za usługi krematoryjne w weekendy i święta prawdopodobnie będziemy musieli dopłacić. Wiadomo, że na takie tragedie jak śmierć członka rodziny nie mamy wpływu, jednak niemal w każdym krematorium usługi pogrzebowe wykonywane w dzień powszechnie wolny będą o 100-200 zł droższe.

Po czwarte – to, ile wyniesie nas koszt ceremonii zależy również od miejsca, w którym chcemy przechować prochy naszego przyjaciela. Wiele krematoriów ma w swojej ofercie wybór naprawdę pięknych i solidnych urn, które możemy zabrać do domu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych osób, część krematoriów rozszerzyła swój asortyment i oferuje biżuterię na prochy lub specjalny diament wykonany z prochów naszego pupila. Wszystko to, aby na zawsze zachować swojego przyjaciela przy sobie.