Pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych

Życie stawia przed nami różnorakie wyzwania, których się nie spodziewamy, a nieraz nawet im nie podołamy. Normalną koleją rzeczy jest to, że powinniśmy odwdzięczać się swoim rodzicom za wychowanie, opiekę i zaangażowanie w nasz rozwój. Nie wszyscy starsi ludzie starzeją się jednak w sposób, który nie wymaga całodobowej opieki oraz dbania o nich. Jednak skoro nasi rodziciele nie oddali nas nigdzie, kiedy to nas trzeba było myć i przewijać, to i my nie powinniśmy oddawać ich w ręce innych osób, kiedy oni wymagają takich czynności higienicznych. 

Pieluchomajtki dla dorosłychZdarza się, że starsi ludzie ze względu na swój wiek lub przebyte choroby nie są w stanie samodzielnie wstać z łóżka. Sytuacja ma się dobrze, kiedy osoba opiekująca się nimi ma możliwość bycia z nimi przez większość czasu – wtedy pomaga im korzystać z toalety. Jednak, nie jest możliwe, aby taki opiekun przebywał z seniorem dwadzieścia cztery godziny na dobę. Każdy człowiek potrzebuje czasem chwili dla siebie, chwili oddechu – czasem jest to na przykład zwyczajne wyjście do sklepu. I co jeśli osobie starszej akurat w momencie tej chwili nieobecności opiekuna zachce się wyjścia do toalety? Jasne, że nieodpowiedzialne by było gdyby sama próbowała tam dotrzeć. W takich sytuacjach rozwiązaniem są pieluchomajtki dla dorosłych. 

Nie jest to jedyna ewentualność korzystania z tego sposobu utrzymania higieny dla osób szczególnie starszych. Sprawdza się to również, jeśli ze względu na różne uwarunkowania, osoby dorosłe nie są w stanie same utrzymać moczu. Dzieje się tak na przykład w wyniku chorowania na:
– wysiłkowe nietrzymanie moczu, kiedy popuszczanie jest efektem nawet małego wysiłku;
– naglące nietrzymanie moczu, kiedy opróżnienie pęcherza następuje wskutek silnego parcia na cewkę moczową i pęcherz, nad czym nie można zapanować;
– nietrzymanie moczu z przepełnienia, będącego wynikiem rozluźnienia się ścian pęcherza poprzez zbyt długie niekorzystanie z toalety.

Dlaczego pieluchomajtki dla dorosłych w obu przypadkach są tak dobrym rozwiązaniem?

Po pierwsze, są one bardzo chłonne, co wyklucza zaplamienie odzieży czy pościeli, niechcianymi wyciekami. Na ich nieprzeciekalność wpływa także idealne dopasowanie do anatomii ludzkiej. Na rynku znajdziemy różne poziomy ochrony i wchłanialności – te bardziej chłonne stosowane są, kiedy osoba nosząca je dużo pije i często się wypróżnia.

Po drugie, pieluchomajtki gwarantują noszącemu niemal stuprocentową dyskrecję. Dzięki ich dopasowaniu i rewelacyjnym przyleganiu do ciała, są niewidoczne pod odzieniem, a i przypadkowe oddanie moczu nie jest ani wyczuwalne ani widoczne, dla osób z którymi ich użytkownik przebywa.

Po trzecie, noszenie ich to również komfort użytkowania. Nie podwijają się, nie odparzają, nie gryzą. Są wygodnym zamiennikiem codziennej bielizny, wykonane z materiału zapewniającego świeżość, dzięki któremu skóra może oddychać.

Jeśli te argumenty przekonały nas do zdecydowania się na taki rodzaj zabezpieczenia, to skupmy się zatem na tym, jaki rodzaj wybrać oraz jakie firmy chlubią się najwyższą rangą i popularnością produkując pieluchomajtki dla dorosłych. 

Biorąc pod lupę temat pieluchomajtek, należy pamiętać, że głównymi wymaganymi ich przymiotami powinna być dobra chłonność oraz neutralizacja zapachów. W wyniku przeprowadzonych badań i ankiet, jednogłośnie orzeknięto, że najlepszą pod każdym względem bielizną, jaką są pieluchomajtki dla dorosłych, staną się „Seni Super Plus Medium”. Najlepszym dowodem na ich zalety, jakimi są: komfort noszenia i nieprzemakalność, jest fakt, że stosują je osoby nie tylko mające ograniczony ruch. Kupowane są również przez osoby mobilne, prowadzące aktywny tryb życia. Co wpływa na taki stan rzeczy? Na pewno wyposażenie pieluchomajtek w dwa przylepce oraz ściągacz taliowy, dzięki którym są one dobrze przytwierdzone do ciała. Chłonność zapewnia natomiast podwójny wkład chłonny, nie wpływający negatywnie na widoczność tej bielizny pod ubraniem. Superabsorbent obecny w tych wkładach daje ponadto odczuwalną suchość oraz eliminację przykrych zapachów. Co więcej, model ten, dzięki temu, że nie zawiera lateksu, może być stosowany również przez alergików. Kolejną zaletą pieluchomajtek „Seni Super Plus Medium” jest ich szeroka gama rozmiarowa. Znajdziemy wśród nich rozmiary nie tylko, jak wśród innych marek, rozmiar M, ale także XS, S, L, XL. 

Niestety, wiele ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy o możliwościach, jakie daje stosowanie pieluchomajtek ze względu na rzadkość tego tematu. Osoby dotknięte problemem nietrzymania moczu, czy to przez chorobę układu moczowego, czy to przez niemożność wstania z łóżka, często wstydzą się swojego problemu i po prostu o nim nie mówią. Sprawia to, że pieluchomajtki dla dorosłych są tematem tabu, a zupełnie niekoniecznie. Powinno się o tym mówić głośno, aby pomagać tak sobie jak i innym, wymieniając się doświadczeniami i dzieląc radami. Osoby te nie mogą się izolować, co często robią. Ludzie zdrowi, bez takich dolegliwości, winni przypominać chorym o różnych sposobach radzenia sobie z nietrzymaniem moczu i być dla nich wsparciem.