Ceny komputerów dla graczy

Zakup odpowiedniego komputera jest niezwykle ważnym zadaniem, jeśli w grę wchodzi nasze zadowolenie i satysfakcja dokonanego wyboru. W zależności bowiem od tego, w jakim celu dany sprzęt kupujemy, takiego też wyboru powinniśmy dokonać. Inny komputer potrzebuje osoba do pracy, inny do oglądania filmów i stawiania na rozrywkę, jeszcze inne są komputery dla graczy i tymi ostatnimi chcielibyśmy zająć się w tym właśnie artykule. Prawdą jest i wie o tym tylko gracz, że zakup takiego sprzętu, to nie lada wyzwanie. Nie jest to bowiem zwykły komputer, bowiem w tym przypadku potrzeba odpowiednich parametrów i specyfikacji, by można było mówić o dobrej jakości sprzęcie, na którym gra gwarantuje graczowi wszystko to, co najlepsze, począwszy od doznań wzrokowych, przez doskonałą jakość samej gry.

Największą popularnością cieszą się komputery gamingowe, które to można samemu złożyć kupując do tego odpowiednie podzespoły. Dzięki temu, każdy gracz w zależności od tego, co jest mu potrzebne, takie też elementy może samodzielnie wybrać. Na pewno oczywiście jedną z ważniejszych rzeczy jest również sama cena, dlatego też tą kwestię powinno wziąć się w pierwszej kolejności pod uwagę i w zależności od tego, jaki mamy budżet, taki też komputer dla graczy wybrać. Widełki cenowe w przypadku takich sprzętów wahają się średnio w granicach od 2000 zł, do 6000 zł, ale są i modele jeszcze droższe, jeśli tylko chcemy taki produkt zakupić.

Komputer dla graczy do 2000 zł

Jeśli chcemy dokonać zakupu sprzętu do 2000zł, jesteśmy w stanie otrzymać dobry komputer, ale na pewno nie z najwyższej półki, co sprawia, że trzeba cieszyć się prostymi rozwiązaniami. W takim modelu otrzymamy przede wszystkim niedrogą kartę graficzną, do tego możliwość grania w rozdzielczości Full HD, ale o niskich lub średnich ustawieniach graficznych.

Komputer dla graczy w cenie do 3000 zł  i do 4000zł

W tym przypadku mamy do czynienia z komputerami zdecydowanie już lepszymi, które to przypadną do gustu wszystkim graczom stawiającym na jakość gry i na dobre wrażenia wzrokowe. Urządzenia takie sprawdzą się przede wszystkim do gier ze średniego segmentu, ze stosunkowo dobrymi kartami graficznymi. Na komputerze można grać w rozdzielczości Full HD lub w przypadku mniej wymagających gier – w rozdzielczości QHD.

Komputer dla graczy do 5000zł

Tutaj mamy już zdecydowanie górną półkę, jeśli w grę wchodzi komputer dla graczy. Doskonała karta graficzna, rozdzielczość QHD lub UHD. Każdy, kto wyda tyle pieniędzy na tego typu komputer, z pewnością będzie w pełni zadowolony z jakości, jaką jest on w stanie zagwarantować.

Wybór komputera z odpowiednim procesorem

W komputerze tak naprawdę nadrzędną rolę odgrywa sam procesor i na niego w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli postawimy na dobry procesor otrzymamy przede wszystkim większą ilość pamięci podręcznej, większą liczbę rdzeni, czterokanałowy kontroler RAM, a do tego większą liczbę linii PC-ie. Jeśli postawimy na dobry produkt, mamy wysokiej jakości chłodzenie wodne i inne dodatkowe rozwiązania, które w przypadku długiego czasu spędzonego przy włączonym komputerze, okazuje się być niezawodne.

Zakup płyty głównej

Im lepszy wybór, tym na pewno lepsze rozwiązanie. Warto wybrać taką płytę, która posiada różnorodne dodatki, w tym na przykład Wi-Fi AC. Dobrą płytę możemy kupić już za 600zł, ale i doskonała będzie taka za 2500zł. W przypadku bowiem, gdy w grę wchodzi komputer dla graczy, tutaj liczy się połączenie ze sobą wszystkich elementów, które razem dadzą nam jedną całość. To wszystko sprawia, że jeśli składamy nasz wymarzony komputer, powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie, najmniejsze nawet elementy.

Komputer dla graczy – gotowy, czy składany?

Jednym z odwiecznych pytań, jakie zadają sobie gracze szukający wymarzonego komputera właśnie dla siebie jest to, czy lepiej postawić na komputer gotowy, który możemy kupić w sklepie z tego typu asortymentem, czy lepiej samemu dopasować wszystkie podzespoły i złożyć go od podstaw samodzielnie. Nie ma tutaj tak naprawdę jednej, dobrej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od tego, czego oczekujemy, jaki mamy budżet i co dany komputer dla graczy ma posiadać, by mógł on spełnić swoje zadania, a nasze potrzeby. Jeśli komuś zależy na czasie, na pewno powinien zdecydować się na zakupy w sklepie. Idziemy bowiem do danego sklepu z komputerami, mówimy na czym nam zależy i taki produkt praktycznie otrzymujemy od ręki. Jeśli zaś chcemy go złożyć, wówczas wszystkie podzespoły należy zamówić osobno. W każdym przypadku czas realizacji wysyłki może być różny, a potem przychodzi jeszcze jego złożenie. Tracimy więcej czasu, ale mamy w środku dosłownie każdy element taki, jakiego chcieliśmy.

Przed dokonaniem właściwego wyboru należy więc dokładnie zastanowić się nad tym, czego oczekujemy, co jest dla nas ważne, jak dużo gramy i na jakie gry stawiamy. Od tego bowiem wszystkiego zależy, co chcemy kupić i jaki komputer dla graczy okaże się być dla nas tym najlepszym.