Jak zszyć materiał Minky?

Jak zszyć materiał Minky?

Materiał Minky ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą taki produkt. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, jak piękne elementy możemy użyć za pośrednictwem tego materiału, z pewnością przekonamy się do wcześniej wspomnianego produktu. Czym dokładnie jest materiał Minky? Jak wygląda szycie przykładowego kocyka Minky? Jakie wskazówki co do materiału Minky są godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest Minky?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat materiału Minky, warto wcześniej dowiedzieć się, czym on tak właściwie jest. Otóż spośród pozostałych wyróżnia się tym, że jest to tkanina bardzo miękka i jednocześnie puszysta, dlatego też doskonale nadaje się do przytulania. Dzięki tym fantastycznym cechom z pewnością można stwierdzić, że nadaje się na produkty dla osób najmłodszych. Wiele mam kojarzy go właśnie z przytulankami, kołderkami, chustkami czy też kocykami. Często mylnie materiał określany jest mianem polaru, jednakże w praktyce występuje pomiędzy nimi wiele różnic. Minky charakteryzuje się także różnorodnością wzorów. Do najbardziej popularnych i powszechnych możemy zaliczyć kropki, serduszka, gwiazdki. Warto również wspomnieć o tym, że nie tylko mamy szeroki wybór co do wzorów, ale dodatkowo to od nas zależy, na jaki kolor spośród ogromnej palety barw się zdecydujemy. Jest to jednak materiał, który wymaga dość dużej cierpliwości. Kilka wskazówek na jego temat znaleźć można w dalszej części artykułu. Właściwie każda hurtownia tkanin oferuje tego typu produkty klientom- jest to materiał bardzo znany i powszechny.

Jak wygląda szycie kocyka Minky?

Skoro już wiemy, że Minky to doskonały materiał dla dzieci, warto zastanowić się, co możemy z niego uszyć. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kocyki i rożki Minky, które wyróżniają się niezwykłą miękkością, a ich dotykanie sprawia przyjemność nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Aby uszyć taki kocyk na własną rękę, warto postępować zgodnie ze wskazówkami. W pierwszej kolejności powinniśmy przyciąć obydwa materiały na wymiar 80×100 cm. Oczywiście rozmiar w tym przypadku jest tylko sugestią, bowiem kocyki mogą być wykonywane w rozmiarach w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Następnie łączymy oba materiały i spinamy je za pośrednictwem szpilek. Istnieje także możliwość zszycia ich dookoła, dzięki czemu mamy pewność, że się nie będą przesuwać. Materiał Minky powinien zostać ułożony do dołu, a następnie musi zostać zszyty. Korzystamy z dobranego przez nas ścięgna. W dalszej kolejności naszym zadaniem jest zszycie trzech boków, a także połowy czwartego. Teraz odwracamy materiał na drugą stronę, a do środka wkładamy wypełnienie, które to powinno zostać przycięte do rozmiaru naszego kocyka. Teraz zszywamy powstałą dziurę, przez którą to przed chwilą wkładaliśmy wypełnienie, aby całość była jeszcze bardziej miękka. W ostatnim kroku w kilku miejscach przeszywamy nasz kocyk. Dlaczego jest to tak istotne? Dzięki temu wcześniej włożone wypełnienie nie będzie się przesuwało, w konsekwencji kocyk dla dziecka będzie wygodny, dodatkowo jego prezentacja będzie w pełni satysfakcjonująca.

Materiał Minky – przydatne wskazówki

jak-zszyc-material-minky

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że Minky to tkanina poliestrowa, która charakteryzuje się tym, że nie kurczy się po praniu. Dlatego też, jeśli nasz pomysł uwzględnia tkaninę narażoną na kurczenie się w praniu, wówczas należy wyprać ją jeszcze przed szyciem, aby nie zrobić sobie kłopotów. Minky nie jest idealnym materiałem, bowiem po cięciu ma tendencje do kruszenia się. Jeśli chcemy pozbyć się “paprochów”, ciekawym rozwiązaniem wydaje się być tradycyjna rolka do ubrań. Minky to materiał, który nie jest przyjemny do szycia, dlatego też jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, lepiej zrezygnuj z tego rozwiązania. Według specjalistów najbardziej korzystnym rozmiarem igły podczas szycia jest 90. Jeśli chodzi o nici- warto zdecydować się na te poliestrowe. Co jeszcze warto wiedzieć na temat wcześniej wspomnianego materiału? Otóż rozciąga się on jedynie poziomo. W pionie nie jest natomiast ciągliwa nawet w najmniejszym stopniu. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić na to uwagę i rozpocząć szycie od tej nieciągliwej strony. Kolejną przydatną wskazówka z pewnością są szpilki, które w przypadku materiałem Minky mogą okazać się zbawieniem. Przed szyciem należy spiąć dwa kawałki pinezkami (najlepiej co centymetr, ewentualnie półtora). W konsekwencji mamy pewność co do tego, że Minky się nie przesunie, a to z kolei nie zepsuje naszej ciężkiej pracy. Jeśli już szyjemy wcześniej wspomniany materiał, “polarek” powinien znajdować się na dole, wówczas cały proces jest znacznie łatwiejszy. Pamiętajmy o tym, że nie warto prasować Minky. Jest to niezwykle istotne ze względu na to, że traci on wówczas swój urok, a tego chcielibyśmy z pewnością uniknąć.