Jak wybrać odpowiedni rozmiar bielizny?

Wybór odpowiedniego rozmiary bielizny jest niezwykle istotny, gdyż wpływa na wygodę codziennego użytkowania. Przed zakupem warto dokładnie się zastanowić, na jaki rozmiar się zdecydować zwłaszcza gdy kupuje się bieliznę w sklepie internetowym.

Dobre sklepy z bielizną damską – znajdź swójCzym grozi wybranie nieodpowiedniego rozmiaru bielizny?

Kupując bieliznę należy dokładnie się zastanowić czego dokładnie się potrzebuje. Najlepiej bazować tutaj na doświadczeniu i szukać takiego rodzaju bielizny, w którym czujemy się najlepiej. W tym celu warto zaopatrzyć się w różne modele bielizny, aby mieć porównanie. O ile panowie nie mają w tej kwestii większych problemów, to panie często narzekają na problemy z odpowiednim doborem bielizny. Aby mówić o odpowiednim rozmiarze, najpierw warto przemyśleć to, w jaki krój się zaopatrzyć. Dotyczy to zarówno dolnej części bielizny, czyli majtek, jak również biustonosza. W przypadku majtek, występują one w różnych typach, takich jak figi, stringi, majtki z podwyższonym stanem, a nawet te typy można kupić w różnych konfiguracjach.
Decydując się na majtki z dodatkowymi zdobieniami lub wykonane w nietypowy sposób, na przykład z koronkowymi przeszyciami, warto wtedy zwrócić dokładnie uwagę na to, w jakich rozmiarach się je kupuje. Jest to niezwykle ważne, gdyż każde dodatkowe zdobienie, może nie układać się idealnie na każdym typie budowy ciała, nawet jeśli rozmiar pozornie jest prawidłowy. Bielizna w sklepach internetowych powinna być jak najdokładniej opisana, więc należy rzetelnie czytać opisy produktów przed dokonaniem zakupu. Przed przystąpieniem do zakupów należy precyzyjnie zmierzyć obwód bioder. Najlepiej zrobić do centymetrem krawieckim, który będzie najdokładniejszy. Biodra mierzy się w miejscu z największym obwodem, tak by centymetr dobrze przylegał do ciała, jednak nie wpijał się zbyt głęboko w skórę, gdyż to może zaniżyć wynik, co finalnie wpłynie nie zły dobór rozmiaru. Wybierając majtki z podwyższonym stanem, trzeba również zmierzyć obwód talii. Mierzy się go mniej więcej na wysokości pępka, w najszerszym miejscu w talii. Tutaj również należy zwrócić uwagę na to, aby centymetr nie opinał zbyt mocno ciała, gdyż zły dobór bielizny w tym miejscu, będzie powodował bardzo przykre konsekwencja w czasie jej noszenia.

Wybierając majtki dla siebie, trzeba dopasować rozmiar tak, by majtki przylegały do ciała na tyle mocno, aby nosiło się je wygodnie, jednak nie powinny być zbyt ciasne, gdyż mogą powodować liczne i bardzo uprzykrzające życie obtarcia. W praktyce, najlepiej jest wybierać taki rozmiar, który będzie minimalnie przekroczył nasze wymiary. Nigdy nie należy kupować majtek na styk, w stosunku do tego co pokazuje centymetr krawiecki, gdyż przeważnie będą one wtedy za małe. Bielizna sklep internetowy występuje w różnych rozmiarach, więc można ewentualnie kupić dwa rozmiary, a jeśli jeden okaże się odpowiedni, to drugi można zwrócić do sklepu.

Wyszczuplająca bielizna w sklepie internetowym

Sklepy internetowe z bielizną mają bardzo szeroki asortyment. Bardzo łatwo dostępne są liczne modele bielizny wyszczuplającej, takie jak majtki z podwyższonym stanem. Polecane są paniom, które chcą wyszczuplić talię. Warto w tej kwestii jednak zachować ostrożność, gdyż zakup zbyt obcisłej bielizny może skutkować problemami z poruszaniem się lub przykrymi otarciami na skórze. Taka bielizna jednak występuje w różnych konfiguracjach co sprawia, że kobiet o różnej budowie ciała mogą wybrać rozmiar odpowiedni dla siebie.

Tego typu majtki można zastąpić innym rodzajem bielizny, a mianowicie gorsetem wyszczuplającym. Gorsety tego typu stanowią elementy dołu bielizny, jak również góry, czyli zawierają w sobie biustonosz. Są tak uszyte, aby dobrze przylegać do ciała i odpowiednio wyszczuplać sylwetkę. Dobre firmy podają wymiary gorsetów w co najmniej trzech miejscach, czyli w biodrach, talii oraz w biuście. Te wymiary należy dokładnie zmierzyć przed zrobieniem zakupów. Tego typu bielizna w sklepie internetowym występuje w różnych konfiguracjach, które biorą pod uwagę fakt, że każda kobieta może znacząco różnić się wymiarami w poszczególnych częściach ciała. Dlatego też, warto korzystać ze sklepów, które handlują bielizną renomowanych firm, które rzetelnie opisują swoje produkty tak, by móc odpowiednio dobrać rozmiar. W kwestii gorsetów, nigdy nie wolno zaniżać swoich wymiarów, gdyż są one szyte tak, by uwzględniać swoje przeznaczenie, czyli wyszczuplenie sylwetki. Przesadzenie i kupienie zbyt małego rozmiaru będzie skutkowało tym, że na pewno będzie on uniemożliwiał swobodne poruszanie się.

Jak wybrać rozmiar biustonosza?

Bielizna w sklepach internetowych jest kupowana przez coraz większą część kobiet, nawet jeśli chodzi o biustonosze, które z reguły ciężko jest dobrać. W tej kwestii, należy dokładnie znać rozmiar w dwóch miejscach, czyli pod biustem oraz w najszerszym miejscu biustu. Tutaj również najłatwiej będzie zmierzyć do centymetrem krawieckim. Obwód w najszerszym miejscu biustu określa, jaki powinien być rozmiar miseczki. Trzeba pamiętać, aby nie ściskać biustu zbyt mocno, gdyż może to wypaczyć wyniki. Poza samym rozmiarem, warto też zwrócić uwagę na fason. Ten sam rozmiar w różnych fasonach, może leżeć zupełnie inaczej, więc najlepiej zdać się tutaj na doświadczenie z poprzednimi modelami staników, jakie nosiła dana kobieta i porównać, który fason był najodpowiedniejszy do kształtu biustu.