Sardynia wakacje

Sardynia wakacje

Sardynia wakacje https://wakacjenasardynii.pl/ przeznaczone są dla najbardziej zagorzałych miłośników Morza Śródziemnego. Ta wyspa to idealne połączenie tradycyjnej architektury, rezerwatów przyrody, gajów palmowych i złocistych plaż. Sardynia to cudowna i ciepła wyspa z pięknymi białymi piaszczystymi plażami, łagodnym i ciepłym klimatem, miarowym i płynnym życiem, turkusowym, czystym morzem. Wybierając się na wakacje do Włoch na Sardynię, trzeba być przygotowanym na to, że to miejsce na zawsze pozostanie w duszy synonimem ziemskiego raju i najlepszego zakątka planety.

Sardynia – wakacje inne niż wszystkie

Sardynia wakacje

Sardynia wakacje

Sardynia jest drugą co do wielkości po Sycylii wyspą należącą do Włoch, obmywaną przez morza Tyrreńskie i Śródziemnomorskie, a odległość od stałego lądu kraju wynosi około 250 km. Według legendy wyspa otrzymała swoją nazwę od jednego z synów mitycznego siłacza Herkulesa – Sardona, którego armia kiedyś zdobyła terytorium wyspy. Dziś miasta zostały przekształcone w małe, przytulne kurorty z wieloma hotelami i zajazdami. Jadąc z rodziną na wakacje na Sardynię, z pewnością każdy będzie chciał tu wrócić jeszcze nie raz.

Wyspa podzielona jest na prowincje, z których każda z przyjemnością oferuje turystom wszelkie warunki do komfortowego pobytu. Costa Smeralda – Szmaragdowe Wybrzeże, położone jest w północno-wschodniej części wyspy. Małe wąwozy leżące bezpośrednio w granitowych klifach sprawiają, że linia brzegowa jest osobliwa i bardzo atrakcyjna. Pomiędzy nimi znajdują się zaciszne plaże z krystalicznie czystą wodą i białym piaskiem. Południowa prowincja Sardynia Cagliari i jej stolica o tej samej nazwie słynie z tego, że była niegdyś siedzibą włoskich królów. Cagliari biegnie wzdłuż wybrzeża, na jego terenie można znaleźć ciekawe w swoim składzie lipowe wzgórza, z których najsłynniejszym jest Przylądek Sant’Eliya, wpisany na listę Europejskich Pomników Przyrody.

Co turyści robią podczas wakacji na Sardynii?

 • Kąpiele słoneczne i wodne na plaży.
 • Rejsy, wycieczki na jachcie.
 • Nurkowanie.
 • Surfing i rafting.
 • Wędkarstwo.
 • Jazda konna.
 • Granie w golfa.
 • Rozrywka w aquaparku (np. Baia Sardinia).

Najlepsze miejsca wakacyjne na Sardynii?

 • Costa Smeralda i jej niezwykłe atrakcje turystycze.
 • Miejscowość wypoczynkowa Santa Teresa di Gallura.
 • Alghero to piękne stare miasto z wąskimi uliczkami.
 • Białe plaże miasteczka Stintino (57 km od Alghero, w kierunku Porto Tottes).

Atrakcje i rozrywka podczas wakacji na Sardynii

Turyści przyjeżdżają na Sardynię na wakacje ze względu na naturalne piękno. Ale są też muzea, kościoły, przytulne miasteczka.

Oto zabytki i atrakcje Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/atrakcje/ uznane za najbardziej interesujące:

 • Orgosolo to niezwykłe miasteczko z malowidłami na ścianach domów w centralnej części Sardynii. Domy są pomalowane zabawnymi rysunkami, obrazami z historii miasta i wydarzeń na świecie. Wygląda na to, że jesteś w galerii sztuki na świeżym powietrzu.
 • Kościół San Lorenzo znajduje się w miejscowości Porto Rotondo w północno-wschodniej części wyspy. Zdobią go tysiące figurek wyrzeźbionych z sosny. Oprócz drewna architekci wykorzystali w projekcie kościoła szkło. 
 • Bosa to przytulne miasteczko z kolorowymi domami w pobliżu Alghero. Przyjemnie jest wędrować tam wąskimi uliczkami, zaglądać do sklepów lokalnych rzemieślników, jadać w jednej z restauracji. Z twierdzy otwiera się bardzo piękna panorama: winnice, dachy i morze.
 • Nuragi to starożytne wieże, wokół których zbudowane osady. Sardynia ma ponad 7 tysięcy wież, a wszystkie znajdują się w różnych częściach wyspy.
 • Opuszczone kopalnie znajdują się na zachodzie Sardynii, w miejscowości Montevecchio. Od XIX w. wydobywano tu rudę, a w 1991 r. zaprzestano wydobycia. 
 • Muzeum Garibaldiego znajduje się na wyspie Caprera, na północny wschód od Sardynii. Generał Garibaldi, bohater narodowy, który zjednoczył Włochy, spędził tu swoje ostatnie lata. W muzeum znajduje się wiele osobistych rzeczy generała, które opowiadają historię jego życia.

Najlepsze plaże na Sardynii

 • Costa Rei
 • Porto Alabé
 • Orry
 • Porto Istana
 • Le Saline
 • La Pelosa.

Sardynia posiada najpiękniejsze plaże we Włoszech. Woda w morzu ma nierealne odcienie: jasnoniebieski, szmaragdowy, lazurowy i głęboki błękit. Wszystkie plaże są bardzo różne: niektóre z przygotowanym stokiem, inne są całkowicie dzikie i trzeba do nich dotrzeć stromą górską ścieżką. Są kamyki, kolorowe odłamki kamienia i drobny biały piasek. Sardynia to niezwykła wyspa, w której nie sposób się nie zakochać.

Wakacje na Sardynii są dla każdego miłośnika natury i piękna

Sardynia jest, jak lubią mawiać jej mieszkańcy – prawie całym kontynentem, dlatego turyści podczas wakacji mogą podziwiać cuda natury. Mieszanie skał białego wapienia, różowego granitu i czarnego bazaltu, niekończące się przestrzenie gór i żyzne równiny dają początek majestatycznym krajobrazom. W centrum wyspy, kilkadziesiąt kilometrów od najwyższego szczytu masywu Genargentu – Góry La Marmora (1834 m) znajduje się jeden z najgłębszych kanionów w Europie, wąwóz Su Goroppu.

Na zachodzie wyspy, w regionie Costa Verde spotyka się najwyższe wydmy w Europie. Na wschodzie Zatoka Orosei, słynąca z grot i zatok, zwana europejskimi Karaibami. Przyjeżdżając na Sardynię wakacje okażą się niesamowitą niespodzianką a to za sprawą ogromnej ilości jaskiń które zawierają podziemne skarby tej wyspy. Najbardziej znane to Is Dzuddas położone na południowym zachodzie, natomiast na wschodzie Su Marmuri a na północnym zachodzie Grota Neptuna.

Wczasowicze otoczeni są niezwykłym pięknem morza, jego wspaniałą historią i tradycjami ludowymi, jeszcze nietkniętymi przez czas. Turyści mają możliwość cofnięcia się w czasie o 3,5 tysiąca lat, dzięki czemu poczują energię naturalnych miejsc mocy. Stanie się to podczas zwiedzania słynnych nuragi, tajemniczych grobowców komorowych, świętych studni oraz grobowce olbrzymów. Aby stworzyć obszerne, wielowymiarowe wrażenie Sardynii, zobaczyć ją w 3D, trzeba ją poczuć w wielu wymiarach i pod różnymi kątami, oczywiście trzy to za mało.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl