Wybór firmy transkrypcyjnej – wszechstronny, dokładny poradnik

W chwili obecnej na rynku funkcjonuje cała masa firm oferujących transkrypcje nagrań. Sporo osób zastanawia się, jak w gąszczu rozmaitych ofert i propozycji wybrać tę, która będzie najlepsza. Czym należy kierować się, aby zawsze dokonywać właściwych wyborów odnośnie firmy transkrypcyjnej? Oto wszechstronny, dokładny poradnik, w którym doradzamy, jak znaleźć dobrą firmę transkrypcyjną. 

 

Transkrypcje w Polsce – najważniejsze informacje

Na ten moment w naszym kraju działa ogromna wręcz liczba firm oferujących transkrypcje. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wybranie właściwej firmy oferującej transkrypcje wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Dobre transkrypcje nie mogą być ani tanie, ani nie można ich otrzymać “na już”. Praca nad transkrypcją nagrań jest niezwykle czasochłonna. Niestety, w ciągu kilku ostatnich lat pojawia się coraz więcej firm oferujących transkrypcje w bardzo niskich cenach. Łatwo można domyślić się, że jakość tego typu transkrypcji jest niezwykle niska. 

Skąd bierze się to zjawisko? Jest ono spowodowane tym, że sporo osób chcących otrzymać transkrypcje ogłasza się na rozmaitych portalach. Działa tam zasada “kto da mniej” – ten transkrybent, który zaproponuje mniejszą stawkę, otrzyma dane zlecenie. Co to oznacza w praktyce? Że klienci żądają transkrypcji wysokich jakości, a jednocześnie chcą za nie zapłacić jak najmniej. Czy jest to możliwe? Absolutnie nie. Czy ktoś chciałby za swoją pracę otrzymać nędzne wynagrodzenie? Oczywiście, że nie. Dlatego transkrybenci podejmujący tego typu zlecenia podchodzą do nich po macoszemu i nie ma się co dziwić. Później klienci żądają poprawek i dziwią się, że jakość otrzymanych transkrypcji jest tak niska. Ale czego się spodziewać, jeśli jedynym kryterium wyboru transkrybenta była dla kogoś cena? 

 

Jak znaleźć dobrego transkrybenta? 

Aby znaleźć dobrego transkrybenta, w żadnym wypadku nie można sugerować się tylko i wyłącznie ceną. Wykonywanie transkrypcji to bardzo pracochłonna i żmudna praca, dlatego trzeba liczyć się z tym, że za transkrypcje nagrań będzie trzeba trochę zapłacić. Sporo osób myśli, że jeśli transkrypcje oferowane są w niskiej cenie, to że jest to najważniejszy czynnik, który sprawia, że koniecznie trzeba skorzystać z usług takiej firmy. Nic bardziej mylnego – jest to błędne koło. Decydując się na skorzystanie z usług takiej firmy najprawdopodobniej nie będziemy zadowoleni z jakości otrzymanego tekstu. Klienci, którzy zamawiają transkrypcje w rażąco niskich cenach, najczęściej muszą szukać później nowego transkrybenta, ponieważ liczba błędów do poprawek jest wręcz ogromna. 

Zanim skorzystamy z usług jakiejkolwiek firmy oferującej transkrypcje nagrań, powinniśmy również zapoznać się z opiniami na jej temat zamieszczonymi w internecie. Recenzje klientów w sieci to prawdziwa skarbnica wiedzy. Możemy się z nich dowiedzieć naprawdę sporo na temat zasad działania konkretnego przedsiębiorstwa oraz stosunku do zgłaszających się klientów. Wyszukiwanie opinii na temat firm oferujących transkrypcje to bardzo dobre rozwiązanie, z którego należy skorzystać. W sytuacji, gdy opinie na temat firmy oferującej transkrypcje, są w głównej mierze negatywne, to jest to znak, iż w żadnym wypadku nie powinniśmy decydować się na korzystanie z oferowanych przez nią usług. 

 

Specjalistyczne, branżowe umiejętności 

Dobra firma oferująca transkrypcje powinna zatrudniać rozmaitych specjalistów od różnych dziedzin. Profesjonalni transkrybenci mający profesjonalną wiedzę z różnych branż znacznie szybciej poradzą sobie z transkrypcją przesłanych nagrań. Najlepiej, gdy osoba wykonująca transkrypcje ma już wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju prac. W ten sposób mamy pewność, że wszystkie nagrania zostaną transkrybowane w sposób prawidłowy oraz zgodny ze wszystkimi wytycznymi określonymi przez klienta. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że za usługi tego typu profesjonalnych, wyspecjalizowanych firm będzie trzeba zapłacić nieco więcej.

 

Zależy Ci na kontakcie z transkrybentem? Sięgnij po lokalne usługi!

Wielu klientów ceni sobie przede wszystkim kontakt osobisty z osobą odpowiadającą za wykonanie danej usługi transkrypcyjnej. Oczywiście, praca ta ma charakter wyłącznie zdalny, jednak czasami zdarza się, że klientom zależy na odbyciu spotkania w cztery oczy. Wykonawcy realizujący transkrypcje powinni na tego typu prośby zgodzić się bez żadnego problemu. Spotkania face to face pozwalają szybsze i efektywniejsze budowanie relacji biznesowych. 

Wybór jednej, tej najlepszej firmy oferującej transkrypcje, nie jest łatwe. Zawsze trzeba jednak zwracać uwagę na szereg zróżnicowanych czynników. Firma oferująca transkrypcje musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią, być profesjonalna oraz zapewnić nas, że wszystkie informacje nie zostaną przekazane osobom trzecim. Bez względu na to, jakie treści znajdują się na nagraniu przeznaczonym do transkrypcji, profesjonalni transkrybenci powinni zadbać o to, aby wszystkie zasady bezpieczeństwa oraz pełna dyskrecja zostały zachowane.