Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy? Z badań wynika, że ​​właściciele polskich firm (dużych lub małych) chętnie zatrudniają pracowników z kraju. Jakie argumenty ich przekonały? Teoretycznie można było samemu znaleźć Ukraińców… ale czemu nie? Z jakiego powodu lepiej współpracować z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy itp.?

Pracownicy z Ukrainy: dlaczego stają się coraz bardziej popularni?

Jeszcze zanim kraj poszedł na wojnę (wszystko zaczęło się około marca 2022 r.), Ukraińców było w Polsce bardzo dużo. Przychodzą do nas, bo mogą polegać m.in. aby uzyskać lepszą cenę. Rosyjska agresja doprowadziła do ogromnego wzrostu liczby obywateli Ukrainy, którzy chcą zarabiać na życie w miejscach takich jak Polska, a także wielu pracodawców zainteresowanych ich zatrudnieniem. Z czego to wynika?

Przede wszystkim Ukraińcy https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy/ są bardzo pracowici. W tej chwili jednak nie brakuje im motywacji. Dzięki temu pracodawcy mogą być pewni, że powierzone im zadania zostaną wykonane dokładnie i stosunkowo szybko. Ponadto istnieje duża swoboda dla osób poszukujących wolnych miejsc pracy. W końcu wielu ludzi, którzy przyjeżdżają do Polski nie chce tylko pracować fizycznie. Możesz więc zatrudnić naprawdę wysokiej jakości ludzi. Kwestie finansowe są bardzo ważne. Zauważono, że Ukraińcy nie mają tak wysokich oczekiwań. Zatrudnianie ich to jeden ze sposobów na obniżenie kosztów. Jak wiadomo nie wpływa to w żaden sposób na jakość zadania.

Chęć pomocy również odgrywa tu bardzo ważną rolę. Polacy nie dali się długo przekonać. Pierwsze miesiące wojny pokazały, że zdaliśmy egzamin społeczny. I właściwa postawa na tym poziomie jest kontynuowana. Obecnie Ukraińcy są w potrzebie. W wojnie wywołanej przez Rosję wiele osób straciło swoich bliskich i cały dobytek… W naszym kraju jest wielu ludzi z tego kraju, którzy po prostu chcą stanąć na nogi. Możesz im pomóc np. oferując pracę. Co ważne, przepisy weszły w życie kilka miesięcy temu, dając ogromny impuls do zatrudnienia dla mieszkańców kraju.

Dlaczego szukać samemu?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Chcesz zatrudnić Ukraińców? Czy Twoja firma ma oferty pracy? Wiele osób zastanawia się, czy warto szukać na własną rękę… Wbrew temu, co niektórym się wydaje, nie jest to łatwe. Dlaczego więc sam nie poszukać pracowników z Ukrainy? Po pierwsze, czynność ta jest czasochłonna. Każdy szef chce znaleźć odpowiednią osobę na określone stanowisko. Liczą się więc nie tylko kwalifikacje, ale także cechy charakteru, nastawienie i oczywiście wymagania finansowe.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele obszarów, które należy bardzo dokładnie zbadać. A to wszystko zajmuje dużo czasu. Samo działanie może nie być w pełni skuteczne, jeśli nie masz go dużo. Czasami osoby, które nie mają kwalifikacji w tej dziedzinie, zatrudniają osoby o zbyt niskich kwalifikacjach. Czasami nie potrafią dokładnie oszacować, jaką stawkę należy zaproponować, aby była uczciwa i niezbyt rozrzutna. Dlaczego wciąż nie warto tutaj pracować w pojedynkę? Znalezienie pracowników z Ukrainy również wiąże się z pewnymi kosztami. Musisz np. zamieścić ogłoszenia na różnych portalach i za nie zapłacić (by były wysoko na liście, co przyspieszy cały proces rekrutacji).

Kolejna kwestia dotyczy przepisów. Chociaż teraz łatwiej jest zatrudniać pracowników z Ukrainy, nadal trzeba dopełnić różnych formalności. Wiąże się to z samą legalizacją pobytu i pracy. Jeśli ktoś jest nowy w temacie, takie pytania mogą go przytłoczyć. Tym bardziej, że przepisy w tym zakresie zmieniają się bardzo dynamicznie. Pamiętaj, że nieznajomość lub brak wiedzy na dany temat nie zwalnia Cię z odpowiedzialności za przestrzeganie prawa.

Profesjonalna agencja pracy to najlepsze rozwiązanie

Podmioty chcące w coraz większym stopniu zatrudniać ukraińskich pracowników zdecydowały się na współpracę z tymi firmami. A pole manewru na rynku jest coraz większe. Czym jest godna agencja pracy? Warto wybrać podmiot, który działa w pobliżu Twojej firmy. Formalności można więc załatwić nie tylko online, ale także w ustalony sposób (niektórzy wolą tę formę). Co jeszcze jest ważne? Doświadczenie i opinia w branży. Warte spróbowania.

Profesjonalne agencje pośrednictwa https://apsprofit.pl/biuro-posrednictwa-pracy-dla-ukraincow/ pracy posiadają w swoich bazach wiele osób. Dzięki temu eksperci są w stanie szybko dopasować ukraińskich pracowników do konkretnych stanowisk. Weź pod uwagę niezbędne kwalifikacje i możliwości finansowe. Dzięki temu w mgnieniu oka obsadzisz wolne stanowiska w firmie. Co ważne, w formalnościach pomagają fachowcy z tych podmiotów. W ten sposób będziesz mógł legalnie zatrudniać ludzi z tego orientalnego kraju.