Warsztat samochodowy – własna działalność czy praca u kogoś?

Każdy młody mechanik zastanawia się nad pytaniem czy zakładać własną działalność gospodarczą, czy zacząć pracę u kogoś. Choć z początku odpowiedź wydaje się oczywista, ponieważ rzadko kiedy mamy wystarczającą ilość funduszy na otworzenie własnego warsztatu samochodowego, to z czasem każdy z nas chce więcej zarabiać. Z tego powodu coraz więcej ludzi zastanawia się nad otworzeniem własnej działalności gospodarczej. W tym artykule postaramy się przybliżyć dokładniej wady i zalety obu rozwiązań i podpowiedzieć która z nich będzie najlepsza dla Was. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Praca u kogoś jako początek przygody z mechaniką.

Tak jak wspominaliśmy wyżej, większość młodych mechaników, którzy dopiero co rozpoczęli swoją przygodę z pracą jako mechanik samochodowy zaczyna pracę u kogoś. Dzieje się tak z powodu braku wymaganych funduszy na otwarcie warsztatu samochodowego https://readyauto.pl/oferta/mechanik-szczecin/ i odpowiedniej wiedzy, którą możemy zdobyć u kogoś. Gdy pracujemy u kogoś jakiś czas, zaczynamy myśleć o otworzeniu własnej działalności, a co za tym idzie zwiększeniu naszych dochodów. Jest to świetna sprawa, jeśli chcemy zwiększyć nasze zyski z naprawiania samochodów, ponieważ pracując u kogoś mamy mocno ograniczone możliwości zarobku. Jest tak w większości prac na etacie, więc nie mamy się czemu dziwić. Prowadząc własną działalność, mamy oczywiście więcej spraw na głowie, więcej stresu i nie zawsze sytuacja jest tak piękna jak mogłoby się wydawać. Jednak mamy coś czego nikt pracując na etacie nie będzie w stanie zdobyć. Mamy nieograniczone możliwości rozwoju i rozrostu naszej firmy. gdy jeden warsztat samochodowy nie będzie dawał rady z dużą ilością klientów, możemy otwierać kolejne. Nie uzależniamy swojego zarobku od czasu i to jest jedna z najpiękniejszych rzeczy na tym świecie.

Własny warsztat samochodowy – początki są trudne.

mechanik samochodowy Szczecin

mechanik samochodowy Szczecin

Wyżej wspominaliśmy głównie o zaletach posiadania własnej działalności gospodarczej i że są one ogromne. Jest to jak najbardziej prawdą, nie uzależnianie naszych zarobków od czasu jest piękną sprawą i mnóstwo ludzi chce ją zdobyć. Własna działalność gospodarcza nam to umożliwia, dlatego otworzenie swojego warsztatu samochodowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli tylko mamy możliwości, bez dwóch zdań warto to zrobić. Jednak prowadzenie warsztatu samochodowego ma również gorsze strony. Jest nią bez dwóch zdań większa presja i nieraz bardzo trudne początki. Każda początkująca firma miewa problemy wieku dziecięcego i my musimy być w stanie je rozwiązać, inaczej nasza działalność szybko upadnie. Wygodne i dostatnie życie ma swoją cenę. Z początku musimy dać z siebie naprawdę dużo, żeby potem móc cieszyć się super życiem. Jednak jest to jak najbardziej opłacalny proces, ponieważ w zamian za kilka lat ciężkiej pracy, zyskujemy kilkadziesiąt w luksusie. W przypadku własnego warsztatu samochodowego mamy mnóstwo możliwości rozwoju. Gdy liczba naszych klientów mocno wzrasta musimy poczynić kroki aby nasza firma mogła temu sprostać. Możemy rozbudować nasz warsztat, dzięki czemu więcej samochodów jednocześnie będzie mogło być naprawianym, bądź wybudować nowy warsztat samochodowy, w tym samym miejscu, bądź w innym i zacząć skutecznie go reklamować. Jest to bardzo przyszłościowa branża, ponieważ samochodów wciąż przybywa i są coraz bardziej zaawansowane technicznie. Jeśli znamy się nad tym i jesteśmy w stanie temu sprostać, możemy stworzyć bardzo duży i dochodowy biznes.

O tym jeszcze warto wspomnieć…

Wcześniej wspominaliśmy o zaletach założenia własnego warsztatu samochodowego i o jego wadach. Wiadome już są korzyści płynące z posiadania własnej działalności gospodarczej, dlatego możemy teraz w spokoju podjąć decyzję. Jeśli nie mamy aktualnie funduszy jak się zabrać za otworzenie firmy, to nic straconego. Możemy rozpocząć pracę u kogoś jako mechanik samochodowy i z czasem jak nabierzemy doświadczenia oraz zdobędziemy więcej wiedzy możemy próbować z otworzeniem własnej firmy. Jest to stosunkowo bezbolesna droga dzięki czemu jest chyba najbardziej optymalna dla każdego. Każdemu kto nie ma możliwości odtworzenia w danej chwili warsztatu samochodowego polecamy właśnie obrać taką. Jak już wiemy prowadzenie firmy wiąże się również, głównie z początku z wieloma trudnościami, przez co warto mieć odpowiednie nastawienie i odpowiednie zasoby materialne aby temu sprostać. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych załamań i stanów lękowych. Prowadzenie działalności gospodarczej może być czasem bardzo trudne i każdy młody przedsiębiorca musi mieć to na uwadze.

Podsumowując, otworzenie własnego warsztatu samochodowego, niesie za sobą mnóstwo zalet jak i wad i najbardziej optymalną drogą jest rozpoczęcie pracy na etacie u kogoś. Zdobędziemy dzięki temu mnóstwo wiedzy, dzięki której łatwiej nam będzie rozpocząć drogę we własnym biznesie. Zdobędziemy również fundusze na start. Takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze od zaciągania kredytu na start, bądź wzięcia pożyczki. Jeśli zastanawiacie się czy warto otworzyć własny warsztat, warto!

 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl