Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu: wiele kobiet w każdym wieku zmaga się z cellulitem. Kiedy kremy i ćwiczenia nie pomagają na ten dokuczliwy problem, możemy zastosować nowoczesne techniki walki z tzw. cellulitem. Sposobów na pozbycie się cellulitu jest wiele, a każdy z nich jest bardzo skuteczny.

Czym właściwie jest cellulit?

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit, zwany też skórką pomarańczową, jest spowodowany nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej. Następnie na skórze pojawiają się nieestetyczne dołeczki, zgrubienia i fałdy. Zmianę tę często można zaobserwować na pośladkach, brzuchu, pośladkach, piersiach i udach. Im bardziej zaawansowane zmiany, tym trudniej walczyć z cellulitem. Problemy z wagą najbardziej sprzyjają powstawaniu cellulitu, ale może on dotknąć również osoby o szczupłej sylwetce. Zwłaszcza tych, którzy w codziennej diecie spożywają dużo tłuszczu i węglowodanów. Cellulit może być również problemem dla osób prowadzących siedzący tryb życia i uzależnionych od narkotyków. Może pojawić się w okresie dojrzewania, w czasie ciąży i przed menopauzą. Niestety cellulit może dotknąć każdą kobietę.

Głównymi przyczynami cellulitu są przede wszystkim:

 • brak ruchu,
 • otyłość,
 • hormony – nadmiar estrogenu,
 • niezdrowa dieta, w której dominują tłuszcze, cukier i konserwanty,
 • uzależnienia.

Objawy cellulitu

Nierównomierne rozmieszczenie komórek tłuszczowych prowadzi do:

 • grudy,
 • guzki,
 • fałdy w skórze,
 • obrzęk i zaczerwienienie,
 • czasem z bólem,
 • znaczny spadek elastyczności skóry.

Skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu

W celu dostosowania metody do danego stopnia zaawansowania problemu, w wybranych poradniach wykonuje się badanie ultrasonograficzne wcześniej. Specjalna osoba prowadząca sprawdza stan tkanki podskórnej, następnie lekarz ocenia skalę problemu, a następnie dobiera dla nas najlepszą i najskuteczniejszą terapię. Najczęstsze zabiegi to:

1. Mezoterapia

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu substancji takich jak rutyna, kofeina czy karnityna w miejsca dotknięte cellulitem. Ich zadaniem jest poprawa krążenia krwi oraz przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. W trakcie kuracji wykonywano 4 zabiegi tygodniowo. Koszt zabiegu to około 200 zł.

2. Karboksyterapia

Do tej metody wykorzystywane jest specjalne urządzenie, którego zadaniem jest wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla. Karboksyterapia ma na celu przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawę metabolizmu. Kurację wykonuje się 2 razy w tygodniu przez około 2 miesiące. Koszt jednego zabiegu to około 150 zł.

3. Cellulipoza

Metoda polega na wprowadzeniu dwóch cienkich igieł w tkankę tłuszczową. Następnie lekarz przepuszcza między nimi prąd elektryczny. W rezultacie naczynia krwionośne rozszerzają się, zwiększając przepływ krwi. Celluliposis przyspiesza również proces metaboliczny. Komórki szybciej usuwają nagromadzone toksyny. Zabieg wykonuje się raz w tygodniu. Dla najlepszych efektów warto wykonać 6 zabiegów przy średnim koszcie 120 zł.

4. Endermologia

Program często wybierany przez kobiety. W tym czasie wykonywany jest masaż za pomocą specjalnej głowicy z rolkami. Podczas masażu wolna przestrzeń między rolkami ulega zmianom nadciśnienia i podciśnienia. Masowanie skóry poprzez ssanie główki to skuteczny sposób na poprawę krążenia żylnego i limfatycznego. Metoda ta wzmacnia włókna kolagenu i elastyny. Do uzyskania zadowalających efektów wymagana jest seria 12 zabiegów.

5. Drenaż limfatyczny

Jest to rodzaj masażu wykonywanego ręcznie lub za pomocą określonych urządzeń. Jego celem jest poprawa krążenia krwi i limfy.

6. Okłady na ciało

Podczas zabiegu na skórę pacjenta aplikowany jest środek w celu pobudzenia krążenia krwi. Następnie zawinąć w folię i przykryć kocem grzewczym. Zabieg ten doskonale przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz zmniejsza widoczne obrzęki w miejscach dotkniętych cellulitem. Należy wykonać serię co najmniej 6 zabiegów. Cena programu waha się od 100 zł do 300 zł.

7. Body mix

Do tego zabiegu wykorzystuje się bardzo wszechstronne urządzenie. Łączy w sobie właściwości lasera biostymulacyjnego, krioterapii, stymulacji światłem oraz urządzeń do masażu uciskowego. Zadaniem lasera jest pobudzenie przemiany materii i poprawa krążenia krwi. Z kolei maści mają za zadanie rozbijać komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą. Stymulacja światłem i krioterapia wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i zmniejszają obrzęki skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania cellulitu

Niestety, wymienione powyżej zabiegi nie są odpowiednie dla wszystkich schorzeń. Usuwanie cellulitu metodami takimi jak mezoterapia ma znane przeciwwskazania. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim nadwrażliwość na którykolwiek ze składników stosowanych w danej metodzie. Nie warto też usuwać cellulitu w czasie ciąży lub karmienia piersią. Inne przeciwwskazania do usuwania cellulitu to: teleangiektazje, choroby skóry, choroby autoimmunologiczne, nowotwory.