Przeszczep włosów – na czym polega, metody, dla kogo?

Łysienie jest często spotykanym problemem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Włosy traci się przez wiele powodów, najpowszechniejsze jest tak zwane łysienie androgenne. Polega ono na zanikaniu wytwarzania włosów przez mieszki włosowe. Łysienie to pojawia się także u kobiet, jednakże jest nazywane łysieniem typu męskiego. Nowoczesna medycyna estetyczna może jednak w takim przypadku zaradzić problemowi. Wiele pacjentów decyduje się na zabieg przeszczepu włosów, który odznacza się niezwykłą efektywnością. Już po paru miesiącach nasza fryzura jest widocznie bujniejsza, zakola znikają, a w ich miejscach rosną nowe włosy. Przeszczep włosów jest dosyć kosztownym zabiegiem, jednakże warto z niego skorzystać, zwłaszcza kiedy inne metody zawiodły.

 

Na czym tak właściwie polega przeszczep włosów http://www.metamorphis.pl?

 

Przeszczep włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z obszaru potylicy po czym, wszczepieniu ich w dane miejsce ciała. Włosy można wszczepić w takie miejsca jak skóra głowy, klatka piersiowa, broda, rzęsy czy brwi. Transplantacja to bardzo skuteczny zabieg, pozwalający na widoczne zagęszczenie włosów. Co najważniejsze, daje ona trwałe rezultaty. Dzięki czemu nie trzeba korzystać ze sztucznych włosów w postaci tupecików, treski czy peruk. Zabieg można zastosować w przypadku różnych rodzajów łysienia oraz w powypadkowych i pochorobowych przypadkach utraty włosów. Przeprowadzany jest przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego, jest bezbolesny i od razu po nim można wrócić do swojego codziennego życia. Cały proces gojenia się po przeszczepie trwa przeważnie do dwóch tygodni. Rezultat tej metody jest nie tylko trwały, ale także bardzo naturalnie wyglądający.

 

Stosowane metody przeszczepu włosów:

 

1. Mikroimplanty

 

Mają średnicę 0,6 do 0,9 mm, zostaje wszczepione do wcześniej przygotowanych kanalików takie samej wielkości, tam, gdzie nie ma włosów albo są one znacznie rzadsze. Włosy wszczepia się w 1 mm przerwach, wówczas można osiągnąć zadowalającą gęstość włosów. Jeśli pacjent cierpi na bardzo spore ubytki, wówczas zabieg po pół roku należy powtórzyć. Wszystko jednak zależy od indywidualnych oczekiwań danego pacjenta.

 

2. Mikronakłucia

 

Wykonywane pod właściwym kątem, aby włosy wyglądały naturalnie. Odstępy pomiędzy implantami są większe w przypadku osób po naświetlaniach. U takich pacjentów skóra jest słabo ukrwiona, co może niekorzystnie wpłynąć na przyjęcie się przeszczepów.

 

3. SmartGraft

 

Jest to innowacyjna metoda opierająca się na automatyzacji przeszczepu. Zabieg więc pozwala na zwiększenie liczby przeszczepionych włosów, trwa również o wiele krótszy czas, aniżeli w przypadku pozostałych metod. Przeżywalność pobieranych włosów wynosi 100 procent, gdyż podczas procesu nie zostają one w żaden sposób uszkodzone.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Czy każdy może poddać się przeszczepowi włosów?

Taka metoda zagęszczenia włosów nie jest polecana w każdym przypadku. Do przeciwwskazań przeszczepu włosów zaliczymy:

  • nieunormowaną cukrzycę
  • aktywne choroby nowotworowe
  • niestabilne choroby układu sercowo-naczyniowego
  • łysienie plackowate
  • tendencja do powstawania bliznowców
  • aktywne stany zapalne na skórze głowy
  • ciężkie zaburzenia hormonalne u kobiet

Czy tylko mężczyznom przeszczepia się włosy?

 

Przeszczep włosów może być wykonany także u kobiet. Jednakże znany jest mit, iż przeszczepia się włosy jedynie panom, takie stwierdzenie wzięło się z tego względu, albowiem panowie najczęściej cierpią na łysienie. Z tego względu pacjenci klinik, decydujący się na przeszczep włosów to w dużej części mężczyźni. Przeszczep włosów u kobiet jest tak samo skuteczny, jak u panów i polega na takiej samej zasadzie.

 

Na jaką metodę przeszczepu włosów najlepiej się zdecydować?

 

To, jaką metodę wybierzemy, zależy przede wszystkim od rodzaju łysienia, z jakim się borykamy, przyczyny utraty włosów, płci oraz posiadanego budżetu. Nie w każdym przypadku sprawdzi się przeszczep włosów. Nie jest on polecany przy pewnych rodzajach łysienia plackowatego. Najczęściej przeszczepia się włosy przy łysieniu androgenowym. Pacjentom borykającym się z małymi zakolami poleca się metody typu strip, GHO czy FUE. Jeśli jednak łysienie objęło całą powierzchnię głowy, wówczas dobrym rozwiązaniem jest przeszczep BHT, do jego wykonania pobiera się włosy z innych miejsc na ciele. Możliwe jest również przeszczepienie sztucznych włosów, aczkolwiek bardzo rzadko wybierane. Taka metoda bowiem sporo kosztuje i konieczne jest powtarzanie zabiegów.

 

Higiena po zabiegu przeszczepienia włosów

 

Po transplantacji włosów należy pamiętać o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim nie powinno się od razu myć włosów. Warto poczekać parę dni, po czym umyć włosy delikatnym szamponem. Nie należy także rozczesywać nowych przeszczepów przez 3 tygodnie, nosić, nakryć włosów i używać kosmetyków do włosów. Pacjenci przeważnie wracają do swoich codziennych zajęć już po trzech dniach od przeszczepu włosów. Naturalną częścią całego procesu jest wypadanie włosów, nie należy się więc tym przejmować. Przeszczepione włosy na początku mogą rosnąć wolno, z czasem się to jednak zmieni.