Ozonowanie ile kosztuje?

Ozonowanie ile kosztuje?

Ozonowanie pomieszczeń to dobra metoda, by utrzymać czystość i higienę. Choć istnieje wiele urządzeń, które przeznaczone są do domowego ozonowania, lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Posiadają oni ekspercką wiedzę, ale również odpowiedni sprzęt. Należy jednak liczyć z się z kosztem usługi.

Dlaczego warto wybrać ozonowanie?

Utrzymywanie higieny jest podstawą zdrowia. Nie tylko własnej, ale również pomieszczeń- stąd ozonowanie biur, mieszkań czy samochodów. Wirusy i bakterie mają zdolność utrzymywania się na wielu powierzchniach. Dlaczego właśnie ozon? Gaz posiada takie właściwości, które zwalczają niemal wszystkie drobnoustroje, które mogą wywoływać choroby. W tej grupie znajdują się między innymi: grzyby, bakterie, wirusy, pierwotniaki czy alergeny. Mimo częstego mycia pomieszczeń, nie można osiągnąć efektów porównywalnych z ozonowaniem. Choć sprzątanie podłóg, czy klamek warto wykonywać we własnym zakresie, to ozonowanie warto zlecić profesjonalnym firmom. Posiadają one specjalne generatory, którzy wytwarzają ozon. Pozostawiają je w pomieszczeniach na odpowiedni czas. W czasie pracy ozonatora nie można korzystać z pomieszczeń. Lepiej też wyjąć z niego rośliny, a przede wszystkim zwierzęta. Ozonowanie skutecznie usuwa drobnoustroje nawet z trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa to również w pełni bezpieczna procedura.

Ile kosztuje ozonowanie pomieszczeń?

Cena jest zwykle jednym z najważniejszych pytań dotyczących realizacji usługi. Trudno jednak podać jednoznaczną kwotę. Wiele zależy od wielkości ozonowanego pomieszczenia, indywidualnego cennika firmy. Obecnie można spotkać dwa rodzaje naliczania opłat. Po pierwsze można zapłacić kwotę podaną odgórnie za metr kwadratowy ozonowania. To oznacza oczywiście, że im większy metraż pomieszczenia, tym droższa usługa. Zwykle jednak jednostkowy koszt za jeden metr jest tym niższy, jeśli mamy więcej metrów w pomieszczeniu. Przykładowo ozonowanie pomieszczenia, które liczy sobie 50 metrów kwadratowych, może kosztować około 250-300 zł. Z kolei ozonowanie pomieszczenia o powierzchni 100 metrów kwadratowych może kosztować około 650 zł. Oprócz metrażu znaczenie ma wysokość pomieszczeń. Zwykle ceny pozostają niezmienione, jeśli wysokość nie przekracza 3,5 metra. W przypadku wyższych pomieszczeń firmy tworzą indywidualną wycenę. Niektóre z nich naliczają także opłaty związane z czasem pracy generatora. Pierwsza godzina to około 50 złotych opłaty. Za każdą kolejną można płacić nawet 100 złotych. W związku z tym warto sprawdzić, jaką formę rozliczenia- godzinową czy za metraż- proponuje firma. Na rynku działa tak wiele firm, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie ofertę, która najbardziej spełnia jego oczekiwania.

Od czego zależy cena ozonowania pomieszczeń?

Cena za ozonowanie nigdy nie jest taka sama. Wpływają na nie różne czynniki. Przede wszystkim łączna powierzchnia ozonowanych pomieszczeń. Nie jest to jednak ostateczny wyznacznik ceny. Znaczenie ma również dostępność i zapotrzebowanie na tego usługi w konkretnym miejscu. Ceny mogą być dużo niższe w mniejszych miastach w porównaniu do większych. Wiele osób zastanawia się także, czy znaczenie ma rodzaj lokalu. Czy za ozonowanie cennik jest inny w przypadku lokali mieszkalnych i gospodarczych? Zwykle firmy nie tworzą oddzielnego cennika dla osób prywatnych i klientów biznesowych. Mogą jednak występować przypadki, w których przedsiębiorca zapłaci mniej niż prywatny właściciel mieszkania lub domu. Kiedy? Może się tak zdarzyć, gdy przedsiębiorcy zdecydują się na stałą współpracę. W takiej sytuacji właściciel firmy może liczyć na zniżki i promocje. Najczęściej przecież stawki określane są orientacyjnie i dopasowane do konkretnych czynników. Firmy, które wykonują ozonowanie, polecają również korzystanie z pakietów. Wtedy można skorzystać z ozonowania pomieszczeń i samochodu. Dzięki temu można obniżyć cenę usługi, a jednocześnie zadbać o czystość i dezynfekcję dwóch obiektów. Oprócz oczyszczania pomieszczeń popularne staje się ozonowanie tapicerek samochodowych, a zwłaszcza klimatyzacji, ponieważ metoda ją skutecznie odgrzybia.

Czy warto ozonować?

Ozonowanie pomieszczeń to wspaniały sposób na czyszczenie i dezynfekcję. W porównaniu do innych metod, przynoszących podobne efekty, to metoda atrakcyjna pod względem cenowym. Co więcej przedsiębiorcy, mogą koszty usługi wpisać do kosztów uzyskania przychodów. Zmniejszają one podatek dochodowy do uiszczenia, dzięki czemu ozonowanie można uznać za rozwiązanie jeszcze bardziej opłacalne finansowo. To wcale nie oznacza, że z usługi mogą korzystać tylko klienci biznesowi. Przysługuje także klientom indywidualnym. Dzięki niej można odświeżyć mieszkanie, pozbyć się z niego alergenów, patogenów czy roztoczy. Ozonowanie umożliwia usunięcie drobnoustrojów, które nie są dostrzegalne gołym okiem. Wszystkie te argumenty jasno wskazują, że warto korzystać z ozonowania. W czasie wykonywania procedury należy jednak zadbać o zachowanie wszystkich środków ostrożności.