Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w roku 2019

Medycyna estetyczna w Polsce z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Do ofert klinik dochodzą jeszcze ciekawsze zabiegi, a klienci otrzymują jeszcze bardziej satysfakcjonujące efekty. Obecnie stosowane metody gwarantują bezpieczeństwo, naturalne rezultaty i działanie prewencyjne. Przeczytaj poniższy tekst, aby poznać najpopularniejsze usługi medycyny estetycznej na rok 2019.

Kriolipoliza

Wiele osób borykających się z uporczywą i trudną do zredukowania tkanką tłuszczową decyduje się na stosowanie restrykcyjnych i długoterminowych diet. Zbyt długotrwała redukcja spożywanych kalorii, w połączeniu ze ścisłym rygorem, z czasem doprowadza do zaburzeń hormonalnych. Intensywne odchudzanie się przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej z biologicznego punktu widzenia jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na brak zmagazynowanych pokładów energii w postaci tłuszczu.

Odpowiedzią na powyższy problem jest kriolipoliza, która przez wywołanie naturalnej apoptozy pozwala na zlikwidowanie tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele pacjenta. W przeciwieństwie do konwencjonalnych sposobów, redukuje tkankę tłuszczową miejscowo, co nie odbija się w negatywny sposób na zdrowiu i komforcie osoby poddającej się terapii.

Sam zabieg polega na przyłożeniu specjalnej głowicy aplikującej chłodzącą energię o temperaturze -9°C do skóry pacjenta. Prowadzi to do pośredniego kontaktu z lipidami znajdującymi się pod tkanką łączną i przejściem komórek tłuszczowych w stan apoptozy, czyli ich naturalnej śmierci. Po zabiegu komórki są w naturalny sposób usuwane z organizmu. 

Kriolipoliza jest najchętniej wybierana przez osoby obawiające się ewentualnych konsekwencji liposukcji i bardziej inwazyjnych zabiegów. W tym przypadku nie powinniśmy mieć obaw, co do jej bezpieczeństwa i skuteczności. Może być stosowana zarówno na małych, jak i dużych obszarach.

Microblading

Sama nazwa tego zabiegu dla pacjentów rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną niewiele zdradza. Microblading jest techniką przygotowywania i aplikowania makijażu permanentnego brwi. Przeważającą zaletą o wyborze tej metody jest jej trwałość, skuteczność i wyjątkowo naturalny efekt. Warto zauważyć, że  na 2 tygodnie przed podejściem brwi nie można regulować ani farbować.
Do jego wykonania specjalista wykorzystuje specjalistyczne mikroostrze wraz z dedykowanym do niego piórem. Wielkość i liczba igiełek (od 7 do 14) mikroostrza zależna jest od oczekiwań pacjenta i charakteru zabiegu. Przy użyciu takiego zestawu linergistka po wcześniejszym ustaleniu szczegółów, wykonuje szkic, który następnie w sposób kontrolowany jest nacinany i wypełniany barwnikiem. Czas trwania to około 30 minut. Na pełne efekty trzeba poczekać około 2 tygodni. Po przejściu całej procedury, ze względu na wykonane nacięcia, należy pielęgnować brwi maścią z witaminą A.
Zabieg polecany jest w szczególności Paniom, które nie są zadowolone ze swojego dotychczasowego wyglądu brwi. Często dzieje się tak w wyniku wypadku, choroby czy predyspozycji genetycznych. Makijaż permanentny świetnie sprawdza się w sytuacji osób ćwiczących i zabieganych. Pozwala on także na wprowadzenie subtelnych poprawek, poprawę symetryczności i lepsze dopasowanie brwi do kształtu oka. Efekt microbladingu utrzymuje się do 2 lat.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Chyba każdy pamięta erę botoksu, kiedy w internecie praktycznie każdego dnia ukazywał się artykuł na temat kolejnej celebrytki korzystającej z toksyny botulinowej. Dziś zabiegi powiększania ust, wypełniania zmarszczek czy ujędrnienia skóry nie są już tak inwazyjne. Kwas hialuronowy w formie usieciowanej w wielu sytuacjach pozwala odejść od tej kontrowersyjnej metody. O ich zastosowaniu można myśleć w okolicach 30 – 35 roku życia.
Kwas hialuronowy działa na zasadzie odnowy biologicznej przez wprowadzenie go pod skórę. Ma on właściwości wiążące wody, co przekłada się na zwiększenie objętości i napięcia skóry w wybranych miejscach. W przeciwieństwie do botoksu – naturalnie występuje w ciele człowieka. Zmarszczki i bruzdy redukowane są przez przywrócenie odpowiedniego stopnia nawilżenia – skóra staje się elastyczna i adekwatnie napięta.
Efekt zabiegu jest zadowalający, bo trwa aż do 12 miesięcy. Najlepiej sprawdza się u kobiet, które na swoim ciele zdołały zaobserwować już pierwsze oznaki starzenia się – lwią zmarszczkę, kurze łapki czy pomniejszone usta.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem pomocnym w przypadku wystąpienia defektów estetycznych będących następstwem nadwagi i otyłości. Pozwala na zredukowanie rozstępów, usuwanie blizn i pozbycie się cellulitu. Zabieg polega na wprowadzeniu skutecznych dawek substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę pacjenta. Wykorzystywane są do tego celu koktajle odżywcze dobrane do osobistych potrzeb i nasilenia problemu pacjenta. Ponieważ substancje wprowadzane są przez nakłucie igłą, zabieg dla wrażliwszych osób może być nieco bolesny. W rezultacie pobudzane są procesy regeneracyjne, które naturalnie nie były wystarczająco silne, aby przywrócić skórę do zdrowego stanu. Aby całkowicie pozbyć się blizny czy rozstępów z danej części ciała, zaleca poddać się serii 3 – 4 zabiegów.