Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego?

Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego?

Jak pokazuje historia budownictwa, sięgająca kilku tysiącleci wstecz, domy drewniane wyróżniają się swoją siłą i przy kompetentnym podejściu do budowy służą przez setki lat. W ostatnim czasie dynamicznie rozwija się rynek budowlany, a domy modułowe z drewna klejonego cieszą się coraz większą popularnością. W kraju z roku na rok systematycznie rośnie popyt na domy z drewna hebe (klejone warstwowo). Dziś, budując drewniane domy, deweloperzy coraz częściej sięgają po nowe technologie budowlane. Kto buduje domy drewniane? Budową domów drewnianych zajmują się firmy specjalizujące się w projektowaniu i dostosowaniu wykonanego projektu do wymogów budowlanych. Budując domy hebe bazują na swoim doświadczeniu i wiedzy zawodowej swoich pracowników, współpracują ze sprawdzonymi dostawcami certyfikowanego drewna klejonego warstwowo.

Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego?Kto buduje domy drewniane?

Firmy budowlane wykorzystują technologię konstrukcji szkieletowych do budowy domów z drewna. Domy prywatne w technologii hbe budowane są z drewna klasy C24, która jest najlepsza do lekkiej konstrukcji. Jest to materiał ognioodporny oraz wytrzymały, czterostronnie strugany, suszony komorowo a także impregnowany. Duży popyt na domy z drewna klejonego warstwowo, spowodował, że wykonawcy posiadają coraz większe doświadczenie, wyposażenie w nowoczesne narzędzia. Innowacyjne technologie pozwalają znacznie przyspieszyć budowę domu drewnianego, już w trzy miesiące może powstać zaprojektowany dom. Budowa i eksploatacja domu z drewno hbe jest najbardziej ekonomiczną opcją w porównaniu z podobnymi domami z innych materiałów. Można kupić działkę i zbudować dom w cenie 2-pokojowego mieszkania. Bardzo pozytywnym aspektem budowy drewnianego domu jest jego ciężar, który jest trzykrotnie mniejszy niż podobny wykonany z dowolnego innego materiału.To spora oszczędność na fundamencie, bo domy z drewna można układać na stosunkowo miękkim podłożu. Ważne! Budowa domu z drewna pod klucz zajmuje nie więcej niż 2-6 miesięcy, a betonowego ponad 1-2 lata.

Dlaczego wzrasta popyt na budowę modułową z drewna klejonego?

Domy drewniane słyną z ekologicznej czystości, nie wydzielają toksycznych, szkodliwych substancji, dzięki czemu nie powodują alergii. Ściany domu z drewna klejonego warstwowo są w stanie oddychać, ponieważ tlen doskonale przenika drewno. Domy doskonale zatrzymują ciepło, zimą są ciepłe, a latem świeże. Ze względu na właściwości przewodzenia ciepła drewna można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Domy hebe mogą stale utrzymywać i regulować wymaganą wilgotność powietrza. Podobnie jak domy murowane, wymagają wykonania instalacji podstawowej komunikacji: zaopatrzenia w wodę, ogrzewania i kanalizacji. Dlatego też, ich budowaniem zajmują się profesjonaliści posiadający wiedzę budowlaną z różnych dziedzin, która jest niezbędna do zrealizowania projektu pod klucz. Domy drewniane są gotowe do zamieszkania natychmiast po wybudowaniu. Przez dziesiątki lat może służyć wielopokoleniowej rodzinie.

Dlaczego firmy budowlane stawiają na drewno klejone warstwowo?

Drewno klejone warstwowo powstaje ze specjalnie przygotowanego drewna. Kilka cienkich pasków (lameli) jest sklejanych ze sobą (suszonych w specjalnych komorach, zabezpieczanych przed ogniem i zgnilizną). Następnie w każdej desce wycinane są rowki. Dzięki nim można szybko budować domy, rowki ściśle przylegają do siebie i nie wymagają regulacji. Powierzchnia ścian jest gładka i równa. Zlecając firmie specjalizującej się w budowie domów z drewna klejonego, projekty mogą obejmować standardowe rozwiązania lub zostać przygotowane indywidualnie według zaleceń zleceniodawcy. Jeśli chodzi o konstrukcję, to tutaj, można zaufać doświadczeniu i wiedzy specjalistów. Setki ludzi i ich rodzin mieszkają już w swoich domach z drewna klejonego warstwowo. A ich opinie to gwarancja, że trafiło się we właściwe miejsce. Przy odpowiedniej i terminowej pielęgnacji drewno naprawdę nie ma ograniczeń dotyczących długości użytkowania. Drewno hebe to najdroższy rodzaj drewna, ponieważ ma jedną niezaprzeczalną zaletę: suche lamele  wykluczają kurczenie się domu po jego budowie. Ponadto ma niską przewodność cieplną, estetyczny wygląd a do produkcji lameli stosuje się drewno najwyższej jakości bez sęków. Wszystko, co jest ustalone w projekcie, staje się ścianami domu. Cały proces budowy domu z drewna klejonego warstwowo przypomina bieganie sportowców z przekazaniem pałeczki. Szybko, płynnie i bez przerw między etapami. Na początku zespół wbija pale pod fundament. Dalej pracę rozpoczyna ekipa budująca ściany i dach.

Prace wykończeniowe domu z drewna

Drewniany dom ma swoją duszę. Oznacza to własne wnętrze, które dokładnie odpowiada stylowi architektonicznemu, a jednocześnie gustowi i potrzebom całej rodziny. Dom z drewna klejonego warstwowo wykonany jest z innowacyjnego materiału, co oznacza, że utrzymanie domu musi jednocześnie odpowiadać wymaganiom czasu i najnowszym trendom. Zadanie nie jest łatwe, ale można je rozwiązać. Firmy budowlane zatrudniają specjalistów od projektowania wnętrz domów drewnianych, którzy przygotują harmonijnie wykończenie łączące tradycje budownictwa drewnianego z nowinkami technologicznymi. I tak, ten proces jest również etapem przekaźnikowym. Człowiek decyduje się na budowę domu z drewna, ponieważ chce żyć w harmonii z naturą, otrzymać wszystko od natury dla zdrowia, relaksu i regeneracji sił. Ponieważ wszystko jest wykonywane przez jeden zespół, opcje wykończenia domu są omawiane w czasie pracy nad planem.