Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego?

Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego?

Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego? Jak pokazuje historia budownictwa, sięgająca kilku tysiącleci wstecz, domy drewniane wyróżniają się swoją siłą i przy kompetentnym podejściu do budowy służą przez setki lat. W ostatnim czasie dynamicznie rozwija się rynek budowlany, a domy modułowe z drewna klejonego cieszą się coraz większą popularnością. W kraju z roku na rok systematycznie rośnie popyt na domy z drewna hebe (klejone warstwowo).

Dziś, budując drewniane domy, deweloperzy coraz częściej sięgają po nowe technologie budowlane. Kto buduje domy drewniane? Budową domów drewnianych zajmują się firmy specjalizujące się w projektowaniu i dostosowaniu wykonanego projektu do wymogów budowlanych. Budując domy hebe bazują na swoim doświadczeniu i wiedzy zawodowej swoich pracowników, współpracują ze sprawdzonymi dostawcami certyfikowanego drewna klejonego warstwowo.

Kto buduje domy drewniane?

Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego?

Kto buduje domy drewniane z drewna klejonego?

Firmy budowlane wykorzystują technologię konstrukcji szkieletowych do budowy domów z drewna. Domy prywatne w technologii hbe budowane są z drewna klasy C24, która jest najlepsza do lekkiej konstrukcji. Jest to materiał ognioodporny oraz wytrzymały, czterostronnie strugany, suszony komorowo a także impregnowany. Duży popyt na domy z drewna klejonego warstwowo, spowodował, że wykonawcy posiadają coraz większe doświadczenie, wyposażenie w nowoczesne narzędzia. Innowacyjne technologie pozwalają znacznie przyspieszyć budowę domu drewnianego, już w trzy miesiące może powstać zaprojektowany dom. Budowa i eksploatacja domu z drewno hbe jest najbardziej ekonomiczną opcją w porównaniu z podobnymi domami z innych materiałów. Można kupić działkę i zbudować dom w cenie 2-pokojowego mieszkania. Bardzo pozytywnym aspektem budowy drewnianego domu jest jego ciężar, który jest trzykrotnie mniejszy niż podobny wykonany z dowolnego innego materiału.To spora oszczędność na fundamencie, bo domy z drewna można układać na stosunkowo miękkim podłożu. Ważne! Budowa domu z drewna pod klucz zajmuje nie więcej niż 2-6 miesięcy, a betonowego ponad 1-2 lata.

Dlaczego wzrasta popyt na budowę modułową z drewna klejonego?

Domy drewniane słyną z ekologicznej czystości, nie wydzielają toksycznych, szkodliwych substancji, dzięki czemu nie powodują alergii. Ściany domu z drewna klejonego warstwowo są w stanie oddychać, ponieważ tlen doskonale przenika drewno. Domy doskonale zatrzymują ciepło, zimą są ciepłe, a latem świeże. Ze względu na właściwości przewodzenia ciepła drewna można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Domy hebe mogą stale utrzymywać i regulować wymaganą wilgotność powietrza. Podobnie jak domy murowane, wymagają wykonania instalacji podstawowej komunikacji: zaopatrzenia w wodę, ogrzewania i kanalizacji. Dlatego też, ich budowaniem zajmują się profesjonaliści posiadający wiedzę budowlaną z różnych dziedzin, która jest niezbędna do zrealizowania projektu pod klucz. Domy drewniane są gotowe do zamieszkania natychmiast po wybudowaniu. Przez dziesiątki lat może służyć wielopokoleniowej rodzinie.

Sprawdź koniecznie:

Dlaczego firmy budowlane stawiają na drewno klejone warstwowo?

Drewno klejone warstwowo powstaje ze specjalnie przygotowanego drewna. Kilka cienkich pasków (lameli) jest sklejanych ze sobą (suszonych w specjalnych komorach, zabezpieczanych przed ogniem i zgnilizną). Następnie w każdej desce wycinane są rowki. Dzięki nim można szybko budować domy, rowki ściśle przylegają do siebie i nie wymagają regulacji. Powierzchnia ścian jest gładka i równa. Zlecając firmie specjalizującej się w budowie domów z drewna klejonego, projekty mogą obejmować standardowe rozwiązania lub zostać przygotowane indywidualnie według zaleceń zleceniodawcy. Jeśli chodzi o konstrukcję, to tutaj, można zaufać doświadczeniu i wiedzy specjalistów. Setki ludzi i ich rodzin mieszkają już w swoich domach z drewna klejonego warstwowo. A ich opinie to gwarancja, że trafiło się we właściwe miejsce. Przy odpowiedniej i terminowej pielęgnacji drewno naprawdę nie ma ograniczeń dotyczących długości użytkowania. Drewno hebe to najdroższy rodzaj drewna, ponieważ ma jedną niezaprzeczalną zaletę: suche lamele  wykluczają kurczenie się domu po jego budowie. Ponadto ma niską przewodność cieplną, estetyczny wygląd a do produkcji lameli stosuje się drewno najwyższej jakości bez sęków. Wszystko, co jest ustalone w projekcie, staje się ścianami domu. Cały proces budowy domu z drewna klejonego warstwowo przypomina bieganie sportowców z przekazaniem pałeczki. Szybko, płynnie i bez przerw między etapami. Na początku zespół wbija pale pod fundament. Dalej pracę rozpoczyna ekipa budująca ściany i dach.

Prace wykończeniowe domu z drewna

Drewniany dom ma swoją duszę. Oznacza to własne wnętrze, które dokładnie odpowiada stylowi architektonicznemu, a jednocześnie gustowi i potrzebom całej rodziny. Dom z drewna klejonego warstwowo wykonany jest z innowacyjnego materiału, co oznacza, że utrzymanie domu musi jednocześnie odpowiadać wymaganiom czasu i najnowszym trendom. Zadanie nie jest łatwe, ale można je rozwiązać. Firmy budowlane zatrudniają specjalistów od projektowania wnętrz domów drewnianych, którzy przygotują harmonijnie wykończenie łączące tradycje budownictwa drewnianego z nowinkami technologicznymi. I tak, ten proces jest również etapem przekaźnikowym. Człowiek decyduje się na budowę domu z drewna, ponieważ chce żyć w harmonii z naturą, otrzymać wszystko od natury dla zdrowia, relaksu i regeneracji sił. Ponieważ wszystko jest wykonywane przez jeden zespół, opcje wykończenia domu są omawiane w czasie pracy nad planem.