Kontenery morskie

Kontenery morskie

Ostatnimi czasy kontenery morskie cieszą się ogromną popularnością w branży handlowej. Nie tylko ułatwiają transportowanie towaru, ale mają także szereg innych zastosowań. Charakteryzują się ponadprzeciętną pojemnością i estetyką wykonania. Dlaczego używane kontenery morskie to dobre rozwiązanie? Jakie niestandardowe zastosowanie mogą mieć kontenery morskie? Czy kontenery morskie mogą sprawdzić się jako ekologiczne magazyny? Gdzie możemy zakupić kontenery morskie? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Dlaczego używane kontenery morskie to dobre rozwiązanie?

Nie bez powodu kontenery morskie cieszą się tak dużą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą szereg zalet. W transporcie są one stosowane od wielu lat. Na co możemy jednak liczyć w przypadku sięgania po używane egzemplarze? Przede wszystkim godne uwagi są ponadprzeciętnie wysokie oszczędności. Jak można wywnioskować na podstawie ceny, używane modele są niekiedy kilkukrotnie tańsze aniżeli nowe. Niemniej ważna jest satysfakcjonująca wytrzymałość – jeśli inwestujemy w używane kontenery morskie, wówczas możemy mieć pewność co do tego, że będą sprawiały swoją funkcję przez długi okres czasu. Pozytywnym zaskoczeniem jest również duży wybór. Na rynku znajdziemy wiele używanych kontenerów, dlatego też każdy konsument znajdzie właśnie to, czego szuka, uwzględniając zastosowanie i rozmiar. Kontenery morskie to świetna inwestycja na przyszłość. Poszczególne modele są sprzedawane w niskich cenach, dlatego też przeznaczając niewielki wkład własny możemy się ich w przyszłości pozbyć, sprzedając znacznie drożej. Mamy do czynienia zatem nie tylko z oszczędnościami, ale również dodatkowym zyskiem. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że kontenery morskie są już przetestowane w akcji. W konsekwencji możemy mieć pewność w zakresie tego, że nie posiadają poważnych wad, które byłby konieczne do bezzwłocznego naprawienia. 

Jakie niestandardowe zastosowanie mogą mieć kontenery morskie?

Kontenery morskie

Kontenery morskie

Kontenery morskie są wykorzystywane nie tylko do transportowania towarów, tak jak mogłoby się nam wydawać na pierwszy rzut oka. Mają szereg innych zastosowań, jak chociażby stacjonarne magazyny, których zadaniem jest przechowywanie zróżnicowanych przedmiotów. Znajdziemy je chociażby na zapleczach przestrzeni budowlanych, gdzie służą jako podręczne magazynki dla niewielkich maszyn, materiałów budowlanych i narzędzi. Kontenery morskie charakteryzują się ogromną ładownością, która wynosi nawet 30 ton. Dodatkową zaletą jest wygodny dostęp do wnętrza, jak również zabezpieczenie przedmiotów przed kradzieżą. Warto mieć świadomość tego, że standardowe kontenery nie posiadają ścian izolowanych, w konsekwencji nie nadają się do przechowywania przedmiotów wrażliwych. Na szczęście można je odpowiednio zmodyfikować, dzięki czemu ich zastosowanie będzie jeszcze szersze.

Czy kontenery morskie mogą sprawdzić się jako ekologiczne magazyny?

Jeśli zdecydujemy się na dokonanie kilku kluczowych zmian w podłodze, wówczas kontener morski stanie się magazynem ekologicznym, który służy przede wszystkim do przechowywania niebezpiecznych materiałów. Modyfikacja ta charakteryzuje się tym, że usuwana jest oryginalna podłoga sklejki kontenerowej. Od dołu specjaliści spawają blachę- jest to podstawa wanny wychwytowej. Niebezpieczne substancje, które potencjalnie mogłyby wylać się z pojemników, nie trafiają do gruntu, ale mogą zostać zebrane z wychwytowej wanny. Dostęp do niej jest możliwy, o ile zdemontowaniu ulegnie górna część podłogi. Ekologiczne kontenery morskie często wyposażane są w dodatkową izolację, jak również w wyciągowe wentylatory. Jeśli mamy do czynienia z materiałami łatwopalnymi, jednocześnie występuje bezpośrednie zagrożenie wybuchu, wówczas do budowy kontenera stosowane są niepalne materiały, natomiast cała instalacja wykonywana jest w standardzie przeciwwybuchowym. 

Gdzie możemy zakupić kontenery morskie?

Kontenery morskie cieszą się ogromną popularnością. Ich sprzedaż na dużą skalę prowadzona jest przez dość dużą liczbę firm. Dodatkowo konkurentami są również osoby prywatne lub przedsiębiorstwa, które zajmują się sprzedażą pojedynczych egzemplarzy. Wybór odpowiedniego podmiotu jest jednak dość problematyczny. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czym tak właściwie zajmuje się firma, która sprzedaje kontenery. Jeśli jest powiązana z branżą, która nie jest powiązana ze sprzedażą kontenerów, wówczas dla osoby zainteresowanej może to być wysoce alarmujące. Niemniej istotne jest spojrzenie na doświadczenie danego pracownika – jeśli jest ono duże, wówczas dokonanie zakupu jest znacznie bezpieczniejsze. Pamiętajmy o aspektach technicznych – znające się na rzeczy udzielają kilkumiesięczną gwarancję. Po odwiedzeniu siedziby możemy zauważyć czy firma zajmuje się sprzedażą kontenerów, a może jej działalność ma zupełnie inny charakter.