Jaką pościel wybrać do hotelu i pensjonatu?

Dobry sen to podstawa zdrowego życia i regeneracji, aby być w pełni sił i gotowym na wyzwania dnia kolejnego. Jeśli chodzi o pościel hotelową i pensjonatową to na wstępie warto zaznaczyć, iż jest to produkt przeznaczenia specjalnego, które musi spełniać z góry określone wymagania. Codzienne, intensywne użytkowanie oraz regularne pranie w wysokich temperaturach sprawiają, że zwykła pościel szybko się zniszczy. Aby tego uniknąć należy wybrać dobrej jakości pościel przeznaczoną do hoteli, a jak to zrobić zostanie opisane w tym artykule.

Po czym poznać dobrą pościel hotelową?

pościel hotelowa

 Pierwszym kryterium wyboru odpowiedniego produktu jest to, do jakich celów będzie on wykorzystywany. W przypadku towaru, jakim jest pościel hotelowa istotne jest, aby była ona odpowiednio wytrzymała i odporna na wysokie temperatury i częste pranie przy jednoczesnym zapewnieniu estetyczne i eleganckiego wyglądu. Poszwy w hotelach prane będą regularnie w 95 stopniach, maglowane, a następnie dezynfekowane, przez co słabe materiały odpadają na starcie, gdyż niemożliwe jest, aby przetrwały takie zabiegi. Nasz wybór zatem powinien opierać się przede wszystkim na wysokiej jakości szwów i materiału.
Najlepiej sprawdzi się tkanina o gramaturze minimum 160 g/mkw (stosowana w domach ma zazwyczaj ok. 125 g/mkw). Ten parametr istotnie sprawi, że wybrana przez nas pościel hotelowa będzie w stanie służyć zgodnie z przeznaczeniem przez naprawdę długi okres czasu i wciąż pięknie się prezentować zarówno na zdjęciach, jak i w rzeczywistości. Materiał wykonania powinien być dodatkowo nieniszczący się w trakcie częstego i specyficznego procesu pielęgnacji – tutaj warto uważać, aby nici, suwaki oraz guziki były odpowiednio wzmocnione.

Jaka pościel będzie odpowiednia?

Najczęstszym i najbardziej oczywistym wyborem spotykanym w hotelach i pensjonatach jest pościel bawełniana w stonowanych wzorach i kolorach. Głównymi kryteriami są zarówno aspekty praktyczne, jak i dopasowanie do aranżacji pokoju. Modne są wzory geometryczne oraz ornamenty, chociaż w ostatnich miesiącach można zauważyć wzrost popytu na zdobienia roślinne, które efektownie i szybko ożywiają proste wnętrza. W klimatycznych wnętrzach warto, aby pościel hotelowa wykorzystywała także bardziej niekonwencjonalne wzory, których dobrym przykładem może być np. motyw łapacza snów.
Nierzadko w hotelach można spotkać też pościel jednobarwną, która najczęściej pojawia się w miejscach o wyższym statusie – wtedy konieczny jest jednolity elegancki komplet w stonowanych kolorach takich jak różne odcienie kremowego, szarości i beżu. Dopuszczalnym rozwiązaniem są także subtelne paski na jednolitej kolorystycznie powierzchni.

Absolutnym klasykiem i najbardziej praktycznym rozwiązaniem wydaje się być pościel hotelowa w kolorze białym. Jest ona łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ wszelkie potencjalne plamy, które mogą się na niej pojawić możemy bez problemu wybielać. Kolejną ważną kwestią jest to, iż jest to niesamowicie popularny wybór, który będzie dobrze pasował do każdego wnętrza, a częste pranie w wysokich temperaturach nie spowoduje powstania przebarwień, czy blaknięcia koloru.

Sprawdź koniecznie:

Jaki materiał na pościel hotelową?

Najpopularniejsza, jak już zostało wspomniane, jest pościel hotelowa wykonana z bawełny, jednak nie jest to jedyny możliwy i słuszny wybór. Warte rozważenia są również:

  • pościel bambusowa, która charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi, może być stosowana przez cały rok, gdy daje świetną cyrkulację powietrza i zapobiega nadmiernemu poceniu się. Najważniejszym kryterium wyboru w przypadku tej pościeli jest jakość zastosowanych włókien – konieczny jest wybór tych o najwyższych parametrach, aby zakupiony produkt był trwały i dobrze spełniał swoją rolę,
  • pościel satynowa, ze 100% bawełny z powodzeniem może być wykorzystywana w hotelach, gdyż posiada takie same właściwości jak inne materiały wykonane z tego włókna. Cechuje się miękkością, wytrzymałością i delikatnością w dotyku, a poza tym posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Czym kierować się przy wyborze pościeli do hotelu?

Na rynku pościeli znajdziemy całą masę produktów wykonanych z różnych tkanin w rozmaitych wzorach i kolorach. Jednak każdy doświadczony hotelarz wie, że najważniejszym kryterium jest wybór droższej, dobrej jakości pościeli o wysokiej gramaturze materiału. Oszczędzanie na tym towarze się nie opłaca, bowiem wtedy będziemy zmuszeni do częstego zakupu nowej pościeli, a klienci będą niezadowoleni z jakości świadczonych usług. Warto w przypadku obiektów o wysokim standardzie inwestować w ekskluzywną pościel hotelową, która da nam pewność, że goście będą usatysfakcjonowani, a produkt odporny na częste pranie i intensywną eksploatację.

Zakupu pościeli powinniśmy dokonywać wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Warto także zwracać uwagę na kraj pochodzenia pościeli, bowiem wiele z tych lepszej jakości jest wykonywane w Polsce, co dodatkowo może być dobrą polityką biznesową. Najważniejszą kwestią do przemyślenia jest z pewnością materiał wykonania, aczkolwiek na równi można postawić to, aby nie kierować się wyłącznie ceną, a raczej tym, żeby nasz zakup był przyszłościowy.