Izolacja dachów pianką PUR

Izolacja dachów pianką PUR

Jesteśmy firmą obsługującą branżę budowlaną, a naszą specjalnością jest izolacja dachów pianką PUR. Wykonujemy izolacje natryskowe dla osób prywatnych i przedsiębiorców. Nie jesteśmy laikami na tym rynku i możemy pochwalić się naszym doświadczeniem w izolacji dachów tym wysoce wydajnym i trwałym materiałem. Każdy z naszych ekspertów wie, że pracując na najwyższym poziomie zapewniają również stabilność zatrudnienia.

Pianka PUR w ociepleniu dachu

Izolacja dachu PUR https://ocieplanie-dachow.com.pl/ to narzędzie podobne do montażu pianki, ale o wyższych parametrach technicznych. W takim przypadku kompozycja jest podzielona na kilka typów według gęstości.

Dlatego pianka poliuretanowa może mieć następujące rodzaje:

 1. Sztywna o gęstości 30-86 kg/m3 o strukturze zamkniętokomórkowej wypełnionej gazem nadająca się do izolacji termicznej fundamentów.
 2. Półsztywne, o gęstości poniżej 30 kg/m3 i otwartych komórkach, które pochłaniają wilgoć i wymagają dodatkowej pary i hydroizolacji.
 3. Ciekła pianka poliuretanowa ma gęstość poniżej 20 kg/m3, materiał najlepiej nadaje się do wypełniania pustych przestrzeni, nisz.

Zamawiając w naszej firmie Usługi Izolacji Dachów Pianką Poliuretanową możesz mieć pewność, że rodzaj PUR jest odpowiednio dobrany do dachu Twojego domu.

Korzyści z zastosowania izolacji dachowej z pianki poliuretanowej

 • Minimalne obciążenie dachów i konstrukcji nośnych – jeden metr sześcienny spienionego poliuretanu waży mniej niż dziesięć kilogramów. Dzieje się tak, ponieważ 90% tego materiału składa się z powietrza. Zapewnia to maksymalną skuteczność ochrony termicznej i izolacji akustycznej.
 • Materiał nie pali się i nie wspomaga palenia – znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
 • Pianka poliuretanowa nie uwalnia żadnych substancji toksycznych nawet przy długotrwałym działaniu otwartego ognia.
 • Trwałość – Pianki poliuretanowe przetrwają co najmniej 50 lat bez utraty swoich właściwości.
 • Odporność na naprężenia mechaniczne – Materiał jest na tyle elastyczny, że doskonale reaguje na rozszerzalność cieplną i odkształcenia podłoża.
 • Pianka poliuretanowa może być nakładana na powierzchnię w dowolnej konfiguracji, ponieważ materiał ma wysoki współczynnik przyczepności.
 • PUR umożliwia sprawny przepływ powietrza, tym samym normalizując mikroklimat wewnątrz budynku.
 • Niska przewodność cieplna, pozwalająca utrzymać chłód we wnętrzu w ciepłych porach roku i ciepło w zimnych porach roku.
 • Porowata struktura pomaga dodatkowo poprawić izolację akustyczną.
 • Izolację można wykonać zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Dlaczego cały cywilizowany świat zwraca się ku poliuretanowi?

Energia jest notorycznie droga w krajach UE, a ceny rosną z roku na rok. Dlatego właściciel nie może zdecydować się na użycie nieefektywnych materiałów. Ponadto standardy ochrony termicznej budynku są wysokie. W związku z tym nie można stosować wełny mineralnej, ponieważ w celu zapewnienia standardu konieczne jest wykonanie płyt szkieletowych i belek dachowych. Pociągnie to za sobą dodatkowe koszty i obciąży konstrukcję domu.

Zaletą pianki PUR do izolacji dachu jest szybkość, z jaką materiał może być aplikowany na wszystkie rodzaje podłoży oraz maksymalna przyczepność do nich. Dlatego docieplenie dachu pianką poliuretanową jest najlepszym dostępnym obecnie rozwiązaniem, najskuteczniejszym i całkowicie bezpiecznym. Gwarantujemy nienaganną jakość wyników i zawsze jesteśmy gotowi uczestniczyć w realizacji projektów o dowolnej wielkości. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące właściwości technicznych natrysku PUR na dachy architektoniczne.

Technologia izolacji dachu pianką PUR i schemat podstawowy

Izolacja dachów pianką PUR

Izolacja dachów pianką PUR

Prace izolacyjne PUR rozpoczynamy od doboru jego gęstości z uwzględnieniem nośności konstrukcji oraz grubości przyszłych warstw. Innowacyjna technologia izolacji pianką poliuretanową to najlepszy sposób na ocieplenie dachu. Nasza firma świadczy usługi natrysku dwukomponentowej pianki PUR. Jesteśmy gotowi do pracy i docieplenia każdego rodzaju i wielkości dachu jak również nietypowych rozwiązań. W rzeczywistości właściwości technologii natryskowej umożliwiają wykonanie izolacji termicznej nawet w najtrudniejszych warunkach, bez obniżania jakości wykonywanych prac.

Praktyka pokazała, że ​​wysokiej jakości materiały do ​​izolacji dachu mogą znacznie zmniejszyć zużycie energii https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/. Co więcej, w przypadku niedostatecznej hydroizolacji dachu, w zimnych porach roku na powierzchni może pojawić się kondensacja, która nie tylko sprzyja powstawaniu szkodliwych mikroorganizmów, ale także stopniowo niszczy materiały konstrukcyjne i wykończeniowe. Pianka poliuretanowa penetruje absolutnie wszystkie trudno dostępne miejsca i gwarantuje pełną izolację. Prace mogą być prowadzone na dachach dwu- i dwuspadowych mieszkań i rezydencji, gospodarstw rolnych lub budynków przemysłowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami i kontaktu z naszymi ekspertami!