Esperal Poznań

Esperal Poznań

Esperal Poznań – w ośrodkach zajmujących się leczeniem uzależnień, w każdym miesiącu udaje się pomóc wielu uzależnionym od alkoholu osobom. Za sprawą wsparcia specjalistów można wyjść z uzależnienia i żyć w trzeźwości. Pacjenci, psychoterapeuci i lekarze razem starają się wygrać walkę. Wszywka alkoholowa zawierająca esperal jest nieszkodliwym, niewielkim i zupełnie bezbolesnym zabiegiem chirurgicznym, który opiera się na umieszczeniu podskórnym leku celem zmotywowania danego pacjenta do powstrzymywania się od picia alkoholu.

Spora liczba pacjentów, jak również bliskich im osób zadaje za każdym razem pytanie, jak działa w rzeczywistości esperal? Będzie to zależne od zastosowanej dawki leków Esperal wszywka-alkoholowa.com.pl, wieku pacjenta, jak i stanu jego zdrowia. Ale potrwa to zwykle 8-12 miesięcy, nierzadko nawet do 13 miesięcy.

Esperal – czym jest?

Najważniejszy składnik leku to disulfiram, to on odpowiada za oddziaływanie alkoholowej wszywki. Komórki wątrobowe odpowiadają za syntezę acetaldehydrogenazy, która zaś zajmuje się rozkładem cząsteczek etylowego alkoholu na bezpieczne dla organizmu substancje: dwutlenek węgla czy wodę. Razem z wprowadzeniem do organizmu esperalu, produkcja enzymu podlega zablokowaniu, rośnie ilość octowego aldehydu, który zaliczany jest do substancji trujących. Razem z jego wzrostem występują objawy zatrucia, których nasilenie zależne jest od dawek alkoholu. Jeżeli osoba uzależniona wypije większe ilości alkoholu, istnieje opcja pojawienia się niewydolności oddechowej, drgawek, a nawet śmierci z uwagi na ciężkie zatrucie alkoholowe octowym aldehydem.

Jak esperal wpływa na wychodzenie z uzależnienia od alkoholu?

Alkoholizm może wyczerpać nie tylko fizyczne zdrowie, ale również to natury psychicznej. Specjaliści pracujący w ośrodkach odwykowych wspomagają uporanie się z takim kłopotem, dokonując zmian w stylu życia alkoholików, którzy pragną przestać pić. Wspomagają przezwyciężanie obaw przed abstynencją oraz życiem w całkowitej trzeźwości. Chcąc zasięgnąć wiedzy na temat prawdziwego działania esperalu, możemy uzyskać odpowiedź w czasie wizyty u lekarza. Istotne jest to, iż alkoholowa wszywka powoduje, iż esperal uwalnia się w ludzkim organizmie nawet do 12 miesięcy. Niemniej jednak spożywanie alkoholu w tymże okresie już po 10 minutach wywołuje niezbyt przyjemne, a nierzadko też i niebezpieczne reakcje organizmu. Zaczerwienie w obrębie twarzy, zawroty głowy to najlżejsze efekty uboczne, kolejno wystąpić mogą zaburzenia pracy mięśnia sercowego oraz drgawki. Jak długi czas może działać esperal? Specjaliści wszywające Esperal Poznań https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ w klinice Odoklinika uważają, iż takie przykre rezultaty utrzymują się do 10 godzin z wzrastającą tendencją.

Esperal w ramach leczenia odwykowego  

Esperal PoznańWszywka zawierająca esperal wykazuje skuteczne działanie, w ramach leczenia kompleksowego choroby alkoholowej. Z drugiej, jednak strony, jest to najszybszy oraz najłatwiejszy sposób na zaprzestanie bezustannego upijania się. Podczas całego leczenia choroby alkoholowej w ośrodkach leczenia uzależnień przed oraz po wszyciu pacjenci pracują z terapeutami, uczęszczają na specjalne grupy wsparcia, jak również uczą się organizacji swojego wolnego czasu. Dlatego też zastosowanie esperalu jest następnym odstraszającym środkiem, który działać będzie na biologicznym poziomie. Niemniej jednak najważniejszym rezultatem procesu leczniczego będą zmiany w zakresie świadomości pacjenta, jego chęci do życia w trzeźwości oraz zrozumienie, jak tego dokonać. W takiej sytuacji gwarancja, iż wszywka na pewno zadziała przeciwko chorobie alkoholowej, jest dużo wyższa. Pacjent nie tylko pozna efekty własnego picia, ale również nauczy się organizacji swojego życia bez udziału napojów wyskokowych.

Jak esperal działa na organizm uzależnionego?

Kiedy esperal wniknie do organizmu, zatrzyma produkcję enzymów, takich jak dehydrogenaza octowego aldehydu, która odpowiada za rozkładanie toksycznego produktu etanolu, jakim jest właśnie octowy aldehyd, do związków w pełni bezpiecznych. W rezultacie w organizmie pacjenta gromadzą się nazbyt duże ilości tejże substancji toksycznej i występują symptomy przypominające zatrucie albo zawał serca. Ich nasilenie będzie zależne od ilości spożywanego alkoholu. Im większa jest dawka, tym gorzej będzie się czuła osoba zaszyta.

W czasie spożywania alkoholu, czyli przepijania wszywki pacjenci odczuwają nieprzyjemne symptomy. W niektórych sytuacjach spożywanie alkoholu może doprowadzić do poważniejszych powikłań pod postacią utraty słuchu, ślepoty, paraliżu kończyn czy też drgawek. W efekcie osoba, która nie trzyma się zaleceń po wszywce, może zostać niepełnosprawną.

Kiedy może być wykonana procedura wszywania esperalu?

Każda z procedur wszywania pod powierzchnię skóry esperalu, przeprowadzana jest wyłącznie za przyzwoleniem samego pacjenta. Lekarze zalecając tę opcję powstrzymania się od napojów alkoholowych, wyjaśniają pacjentom zasadę jej oddziaływania oraz zapoznają z możliwymi konsekwencjami spożycia alkoholu. Żeby przeprowadzić zabieg osoba z chorobą alkoholową, musi odstawić napoje wyskokowe na około 10 dni. Jeżeli uzależniony od alkoholu nie może przez tak długi czas abstynencji, może być mu zaproponowany detoksykacyjny kurs. W takiej sytuacji proces oczyszczania organizmu z produktów pozostałych po etanolu, przebiega przy pomocy serii zakraplaczy w szpitalnych warunkach.

 

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl