Ciągniki rolnicze 2020 – topowe marki

Planujesz powiększenie domowego gospodarstwa? Chcesz zwiększyć produkcję? Nowe maszyny na pewno mogą być w takich przypadkach bardzo przydatne. W dzisiejszym artykule omawiamy popularne marki ciągników rolniczych, ponieważ tego typu urządzenie praktycznie prawie zawsze jest bardzo przydatne, jeżeli ktoś na poważnie myśli o gospodarce.

 New Holland Agriculture – firma z włoską siedzibą

Ciągniki rolnicze New Holland Agriculture cieszą się popularnością w Polsce.  Firma powstała z połączenia kilku drobniejszych przedsiębiorstw, które się zjednoczyły – Ford, FiatAgri, Claeys i New Holland. Firma New Holland ma długą historię, ponieważ jej początek datuje się na XIX wiek – została założona dokładnie w 1895 przez Abe Zimmermana w USA w stanie Pensylwania. Założyciel przedsiębiorstwa był wynalazcą. Jego najważniejszym osiągnięciem było opracowanie silników benzynowych, które odznaczały się odpornością na zimowe warunki atmosferyczne – mróz. Dwa lata temu, w 2018 roku New Holland obchodził 20. urodziny bytności na polskim rynku ciągników rolniczych. Modele są produkowane także na rynek chiński, południowoamerykański czy indyjski. Co ciekawe, włoski klub piłkarski Juventus Football Club SpA jest sponsorowany przez firmę od sezonu 2007/2008.

Wszechobecny John Deere

Deere & Company jest kolejną popularną w Polsce firmą zajmującą się sprzedażą maszyn rolniczych. To amerykańskie przedsiębiorstwo. Deere & Company, podobnie jak New Holland Agriculture, ma długą tradycję istnienia na rynku. Założycielem przedsiębiorstwa był nie kto inny jak John Deere, z zawodu kowal z miejscowości Grand Detour w stanie Illinois. To właśnie od jego imienia i nazwiska pochodzi nazwa produktów (w tym także ciągników rolniczych) oferowanych przez markę. Kolory stosowane w designie maszyn rolniczych są bardzo charakterystyczne i mocno kojarzone z firmą – są to zieleń i żółć. Dodatkowo w stylistyce często pojawia się logo skaczącego jelenia. John Deere zadebiutował na rynku ze swoim produktem – samooczyszczającym się pługiem, który był na ówczesne czasy poważnym wynalazkiem. Powstałe w 1837 roku amerykańskie przedsiębiorstwo jest jednym z najstarszych filarów w branży i działa obecnie w ponad 130 krajach świata.

Kubota – japońska technologia

Japońskim pionierem na rynku maszyn rolniczych jest firma Kubota. Podobnie jak Deere & Company oraz New Holland Agriculture, powstała w XIX wieku (dokładnie w 1890 r.), ale przez długi czas przedsiębiorstwo produkowało ciągniki na licencji FIATA dopiero 1978 r. Aktualnie Kubota jest obecna nie tylko na rynku polskim, ale również w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, Francji czy Hiszpanii. Jako wyraz swojego powiązania z rynkiem francuskim, w kwietniu 2018 roku po pożarze, który dotknął Katedry Notre Dame w Paryżu, japońskie przedsiębiorstwo przekazało środki na jej odbudowę. Kubota zajmuje się także przemysłem budowlanym. Siedziba firmy jest zlokalizowana w mieście Osaka.

A może czeski Zetor?

Marka ciągników Zetor jest mocno rozpoznawalna na polskim rynku maszyn rolniczych. Zlokalizowane w Brnie przedsiębiorstwo powstało po II wojnie światowej w 1946 roku. Już w latach 70. ubiegłego wieku rozpoczęto produkcję na rynku indyjskim. W latach 80. Zetor podbija Norwegię zajmując 2. miejsce pod względem wielkości udziałów na rynku w tym kraju. Jeszcze przed rokiem 2000 ciągniki rolnicze czeskiej firmy były dostępne także w Brazylii. Zetor słynie m.in. ze skonstruowania pierwszej bezpiecznej kabiny ciągnikowej na świecie. W 2002 roku zarządzanie nad przedsiębiorstwem przejął HTC Holding A.S.

Popularny Deutz-Fahr

Deutz-Fahr to niemiecka firma produkująca ciągniki rolnicze, która obecnie wchodzi w skład włoskiego koncernu SAME Deutz-Fahr. Nazwa marki pochodzi od 2 przedsiębiorstw – powstałego w 1864 roku w Kolonii – Klöckner-Humboldt-Deutz AG  (założonego jako fabryka silników pod nazwą N.A. Otto & Cie.) oraz Maschinenfabrik Fahr, które sześć lat później zaczęło produkować ciągniki rolnicze. Obecnie firma oferuje także sprzedaż odzieży roboczej. Zielono-niebieskie logo z napisem Deutz Fahr stało się bardzo charakterystyczne, a sama marka ciągników i maszyn rolniczych – rozpoznawalna. W 1982 r. rozszerzono produkcję na Jugosławię. Z kolei rok 1996 przyniósł zamknięcie fabryki w Kolonii i przeniesienie jej do Lauingen.

Stary, dobry Ursus

URSUS S.A. ma ponad 120 letnie doświadczenie w branży maszyn rolniczych. Obecnie firma jest także liderem segmentu elektromobilności. Przedsiębiorstwo powstało w 1893 roku w Warszawie i jest wynikiem współpracy inżynierów oraz przedsiębiorców. Założycielami firmy byli Ludwik Rossman, Kazimierz Matecki, Emil Schönfeld, Stanisław Rostkowski, Aleksander Radzikowski, Karol Strassburger i Ludwik Fijałkowski. Rozpoznawalny w Polsce znak „P7P” wybijany na produktach dotyczy ciekawostki historycznej na temat powstawania przedsiębiorstwa. Zostało ono bowiem założone z oszczędności posagowych 7 córek ww. osób. Sama nazwa firmy – URSUS jest efektem popularności powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Quo Vadis”.